'ASLINDA KIRILAN BİR FOTOĞRAF MAKİNESİ DEĞİLDİ'

Büyükşehir Belediye Başkanım Sayın Cengiz Ergün, büyük projelere imza attığınız kaleminizi elinizden alsam ne yapardınız?

03 Mart 2018 - 18:15

Bugün yaşadığımız üzücü bir olayı yazıyorum…

Bugün sabah Manisa Genç İşadamları Derneği’nin (MAGİAD) Turgutlu Şehit Tolga Artug Gençlik Merkezi’nde düzenlediği sosyal sorumluluk projesi kapsamında öğrenciler ile bir araya gelmek üzere yola çıktık.

MAGİAD Başkanı Ömer Geriter ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte, proje dahilinde düzenlenen etkinliğe katıldık ve dönüş yoluna koyulduk…

Buraya kadar herşey normal…

Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin ana yol güzergahında yapmış olduğu Köprü Kavşak projesinin yakınlarındayken arkamızdan gelen acı bir ambulans sireniyle kendimizi yol kenarına attık ve ambulansa yol verdik. 

Gazeteci olmam hasebiyle olay hakkında bilgi almak için ambulansı takip ettik. 

Olay yerine vardığımızda kendimizi Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin yapmaya çalıştığı Turgutlu Köprülü Kavşak projesi alanında bulduk. 

Daha sonra araçtan fotoğraf makinemi alarak hızla kalabalığın bulunduğu alana gittim. Gördüğüm manzara karşısında çok üzüldüm. Bir emekçi toprak altında kalmıştı. Ancak gazetecilik görevim gereği fotoğraf makinemi açtım ve deklanşöre basmak istedim. 

O esnada yine şantiye alanında çalışan ve kendisini yetkili olarak tanıtan bir kaç kişi yanımıza gelerek ‘Kardeşim kimsin sen? Hayırdır hemşerim? Hoop! Çık burdan, çekim yapamazsın!’ Gibi gibi bir çok ifadeler ve hareketler…

Buyurun demeye kalmadan fotoğraf makine uzanan bir el!

Ardından yine tehditler.. Hakaretler… 

Derken fotoğraf makinemi elimden zorla aldılar. Her ne kadar dirensemde ekmek teknem olan fotoğraf makinem kırılmasın, başına birşey gelmesin diye bırakmak zorunda kaldım.

Tabi bu da yetmedi!

Üzerime yürüyüp, zaman zaman el kaldırıp, vurmakla tehdit ettiler.

Araç içerisinde bulunan MAGİAD Başkanı Ömer Geriter, Yönetim Kurulu üyeleri Emrah Kıvrak ve Nihat Öklü oradaki tehdit çemberinin arasından beni çekip aldılar.

Olayları yatıştırmaya çalıştılar ama ne mümkün! Bir köşede toprak altında kurtarılmayı bekleyen emekçi!

Daha sonra olay yerine gelen İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Esendemir fotoğraf makinemi oradaki vatandaşların elinde alarak bana verdi. 


Ama ne yazık ki makinem artık eskisi gibi değil ve olaylar bir türlü yatışmak bilmiyordu.

Turgutlu’daki gazeteci arkadaşlarım Özhan Haluk Satır’ı aradım ve böyle bir olayla karşılaştığımı onu da geçtim burada bir haber olduğunu söyledim. Kendisi de yola çıktığını söyledi ve nitekim 5 dakika sürmedi olay yerine geldi.

Ama ne yazık ki onlarda yaşadığım olaya maruz kaldı. Çekilen şeridin metrelerce gerisinden fotoğraf ve görüntü almaya çalışsalarda işe yaramadı. 

Önlerinde etten örülmüş bir duvar ve ‘çekemezsiniz kardeşim’ sözleri olmuştu!

Sakın kimse yanlış anlamasın. Biz burada Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne ya da MASKİ’ye bir sorumluluk yüklemiyoruz.

İşini yapmaya çalışırken göçük altında kalıp yaralanan, emekçi abimize acil şifalar diliyorum. Bu zor anda çalışma arkadaşına kurtarmak için çaba göstereceğine bizlere saldıran kişiler hakkında da yetkililerin ne yapacağını merak ediyorum.

Turgutlu Köprülü Kavşak projesinden bana kalan kırık bir fotoğraf makinesi bana anı olarak kaldı!

Aslında kırılan sadece bir fotoğraf makinesi değildi...

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Hakan Akkuş
  1 yıl önce
  Ömer Geriter başkanımızdan allah razı olsun her emekçinin yaninda
 • Yasin oktay esen
  1 yıl önce
  Ömer başkanı taktir ediyorum, kim nerde zorda kalsa herkesin yardımına koşuyor, allah razı olsun kendisinden allah böyle insanları başımıza getirmeyi nasip etsin
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MURADİYE’DE GECE YARISI OPERASYONU
MURADİYE’DE GECE YARISI OPERASYONU
UZMAN HEKİM BİLAÇ’TAN ASPERGER SENDROMU AÇIKLAMASI
UZMAN HEKİM BİLAÇ’TAN ASPERGER SENDROMU AÇIKLAMASI