BAKAN ÖZLÜ'DEN ZİYARET SÖZÜ

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, önümüzdeki günlerde bir dizi ziyaret ve açılışlar nedeniyle tekrar geleceği Manisa’da, Manisa Genç İşadamları Derneği’ni (MAGİAD) ziyaret edeceği sözünü verdi.

09 Şubat 2018 - 11:41 - Güncelleme: 09 Şubat 2018 - 11:52

Manisa Organize Sanayi Bölgesi'nde Mitsubishi Electric'in Avrupa'daki ilk ev tipi klima fabrikasının açılışına ve sonrasında bir kaç ziyaret gerçekleştiren Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, daha sonra  İzmir'de Ege Genç İşadamları Derneği'nin (EGİAD) toplantısına katıldı.

Bakan Özlü, Türkiye'nin dijital dönüşü ile ilgili platform oluşturduklarını belirterek, yatırımcılara belli alanlarda görevler verdiklerini, raporlar hazırlandığını ve bu raporlara son şeklini vereceklerini belirtti. Dijital dönüşümün Türkiye'nin sıçrama yapması için sıçrama olarak gördüklerini ifade eden Bakan Özlü, "Tek alan sanayici ve teknoloji alanı. Bizim petrollerimiz, doğalgazımız yok. Türkiye akıllı üretimle, teknoloji üreterek sıçrama yapabilecek. Türkiye'nin sıçrama yapabilecek alanlarının başında sanayi ve teknoloji görüyoruz. Bir yıldır çalışıyoruz, bu çalışmalar sonucunda da Türkiye'nin bir sıçrama yapabilmesi, 'sanayi kapasitesinin yanına bir sanayi daha nasıl ilave edebilirizi' çalıştık. Yaptığımız çalışmalarda belli alanlara odaklanılması lazım. Bunlar; yüksek katma değer mi, ithal ikamemi, istihdam mı, yatırımcı cazibesi mi istiyorsunuz. Bir takım sorular var. Bunlara ne cevap verirseniz verin, Türkiye'nin en büyük açık verdiği alanların başında kimya, petrokimya ve ilaç sanayi geliyor. Bir sonraki aşamada elektronik, motorlu taşıtlar, gıda ve içecek, makine ve teçhizat. Bilişim ve yazılımı hepsinde olacak. Önümüzdeki dönemlerde Türkiye'nin bu 5 ana alanda özel teşvik uygulayarak yatırımları hızlandırması gerekiyor. Beş ana alana yoğunlaşarak bunu sağlayabileceğimizi ve sanayi 4.0'ı Türkiye için bir fırsat olarak görüyorum" dedi.

MAGİAD Başkanı Ömer Geriter ve yönetim kurulu üyeleri de EGİAD Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantı sonrasında Bakan Özlü ile bir süre sohbet etti.

Bakan Özlü, TSE’nin yeni yapılan binasına ve daha önceki hizmetlerinin önümüzdeki günlerde açılışına katılacağını buraya geldiği gün içerisinde MAGİAD Binasına gelerek Manisalı genç işadamlarıyla bir araya geleceği sözünü Başkan Ömer Geriter’e verdi.

Başkan Ömer Geriter’de ziyaretten duyacağı mutluluğu dile getirerek, Bakan Özlü’yü MAGİAD olarak ağırlamaktan onur duyacaklarını ifade etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
S'ELİMİN YERİ ÖĞRETMENLER GÜNÜ ÖZEL EĞLENCE PROĞRAMI
S'ELİMİN YERİ ÖĞRETMENLER GÜNÜ ÖZEL EĞLENCE PROĞRAMI
Muradiye'de sokak çatışması: 3 yaralı, 4 tutuklama
Muradiye'de sokak çatışması: 3 yaralı, 4 tutuklama