BAŞKANLAR HASAN GERİTER'DE BULUŞTU

14 Nisan 2018 - 14:16

Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği seçimlere hazırlanıyor. Başkan Hasan Geriter, merkez ve ilçelerdeki oda başkanlarıyla kahvaltıda bir araya geldi.

Manisa Organize Sanayi Bölgesi The Fourtyfive’ Otel’de düzenlenen kahvaltılı toplantıya 17 ilçeden onlarca oda başkanı katıldı. Toplantıda bir konuşma yapan Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Hasan Geriter önemli açıklamalar yaptı. Geriter şunları söyledi:  “Buraya gelerek esnaf ve sanatkarın gücünü gösterdiğiniz için teşekkür ediyorum. Bu birlik ve beraberliği bugün olduğu gibi bundan sonra da devam etmesini diliyorum. Bugünkü beraberliğimizin esas amaçlarından birincisi bir dönemin sonu ve yeni bir dönemin başlangıcı.

18 YENİ BAŞKAN 

2014 yılında yaptığımız genel kuruldan sonra çalışmalarımızı devam ettirdik. 4 yılı tamamladık. 1 Ocak 31 Mart arasında yapmış olduğumuz 93 oda genel kurulunun başarılı ve Manisa’ya yakışır bir olgunluk içerisinde tamamladık. Bu başarıda katkısı olan herkese teşekkür ederim. 18 arkadaşımız görevi devretti. Yüzde 20’lik bir değişime tekabül etti.

  İKİ KADIN BAŞKAN

İki kadın arkadaşımız bu dönemde Manisa’da oda başkanlığında görev aldılar. Bu durum Türkiye için de bir örnektir.  Sadece yeni seçilen arkadaşlarımıza değil bu mücadelede yer alan herkese bu yolda başarılar diliyorum. Kendiliğinden ayrılan 8 oda başkanımızla beraber ve seçimde görevi kaybeden 10 arkadaşımıza bundan sonraki hayatında mutlu bir yaşam temenni ediyorum. Esnaf ve sanatkarın ahilikten gelen geleneği nedeniyle onlar daima bizim başımızın tacı.

6 MAYIS BÜYÜK GÜN

Seçim takvimi sırasında, 1 ile 30 Mayıs tarihleri arasında 81 il birliğinin genel kururları yapılacak. Bunlardan biri de bizim birliğimiz. Sizleri 6 Mayısta yapacağımız genel kurulumuza bekliyorum. Aynı huzur, aynı birliktelik, esnaf ve sanatkara güç verecek bir fırsatla karşı karşıyayız. Bu fırsatları iyi değerlendirmek zorundayız. Bu gene kurul bizim şahsımızın değil, 50 bin esnafı temsil eden sizlerin genel kuruludur. Aynı heyecan ve aynı şevkle beraber olarak coşkulu bir şekilde davet ediyorum. Eğer bu birlikteliği korursak daha farklı sorunların üstesinden gelebilme gücüne sahip oluruz. İnşallah bu genel kurulu arzu ettiğimiz şekilde sonuçlandırdığımızda haziran ayı içerisinde, Manisa’mız Ankara’da 9 kişilik yönetim temsilini muhafaza ettikten sonra sayıyı arttırmaya çalışacağız. Bu mücadele ferdi olmayacak. Birliktelik havası içerisinde Ankara’daki federasyon temsilci sayımızı yukarı çıkarmak adına bugünden itibaren kendi aralarında birliği kurmak zorunda. Bize de görev düşüyorsa üzerimize düşeni yapmak için yanlarında oluruz. 

KONGREYE DAVET

Yeni dönemde görev alan bütün arkadaşları kutluyorum. 6 Mayıstaki genel kurula yönetimlerinizle birlikte katılımınızı bekliyorum. Kongre sadece bizim değil, hepimizin kongresi. Sizlerin de güç katması önemli. Bunu yapabildiğimizi sürece sesimiz çok daha fazla duyulacaktır.”

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MURADİYE’DE GECE YARISI OPERASYONU
MURADİYE’DE GECE YARISI OPERASYONU
UZMAN HEKİM BİLAÇ’TAN ASPERGER SENDROMU AÇIKLAMASI
UZMAN HEKİM BİLAÇ’TAN ASPERGER SENDROMU AÇIKLAMASI