Reklam
  • Reklam
Reklam

BENİM KULÜBÜM YEŞİLAY MANİSA'DA DEVAM EDİYOR

Yeşilay Manisa Şubesi "Benim Kulübüm Yeşilay" projesi ile okullarda yeni Yeşilay Kulüpleri kurmak ve varolanları canlandırmak amacı ile çalışmalarına devam ediyor.

19 Ekim 2018 - 18:15

Yeşilay Manisa Şubesi "Benim Kulübüm Yeşilay" projesi ile okullarda yeni Yeşilay Kulüpleri kurmak ve varolanları canlandırmak amacı ile çalışmalarına devam ediyor. Manisa'da bu yıl uygulanmaya başlayan projeyi Türkiye Yeşilay Cemiyeti tarafından eğitimleri tamamlanan Genç Yeşilaycılar yürütüyor. Manisa Genç Yeşilay Topluluğu bünyesinde zararlı alışkanlıklara karşı çeşitli sosyal faaliyetler yürüterek deneyimlenen Genç Yeşilaycılar Benim Kulübüm Yeşilay projesi ile önleyici ve koruyucu hizmetler kapsamında ilk ve ortaokullarda uygulanan, yapılandırılmış çeşitli etkinlikler ile Yeşilay'ı tanıtan ve Türkiye bağımlılıkla Mücadele Programı kazanımları temelinde bilinç ve farkındalık oluşturmayı hedefliyor.

"Benim Kulübüm Yeşilay" projesinin yeni etabı Şehzadeler Belediyesi ve İl Sağlık Müdürlüğü'nün desteği ile Şehzadeler İlçesinde Gediz Ortaokulu ve Müftü Alim Efendi İmam Hatip Ortaokulu'nda 9 sınıfta gerçekleştirildi. 30 üniversite öğrencisi Genç Yeşilaycının eğitim verdiği proje ilimizde şimdiden 500'e yakın öğrenciye erişmiş oldu. Proje hakkında bilgi veren Yeşilay Manisa Şube Başkanı Salih FULCUN "2018 yılı içerisinde Benim Kulübüm Yeşilay Projesinin ilkokul düzeyine uygun şekillendirilmiş formatının ülkemizdeki tüm 3. ve 4. sınıflara ve ortaokullara ulaştırılması, eğitim kurumlarımızda Yeşilay Kulüplerinin kurulması, mevcut Yeşilay Kulüplerinin canlandırılmasını hedefliyoruz. Bu hedef doğrultusunda Genç Yeşilay topluluğumuzda yeralan gönüllü gençlerimiz genel merkezimizce verilen eğitimlerini İstanbul'da tamamladılar. Pilot olarak seçtiğimiz okullarımızda uygulamalarımızı yapmaya devam ediyoruz. Önümüzdeki süreçte il merkezimiz ve ilçelerimiz dahil olmak üzere dezavatajlı mahallerimizin okullarından başlayarak bu projeyi tüm okullarımıza yaymak istiyoruz. Yeşilay'ın tanınırlığını, ve bilinirliğini artırmak, Yeşilay gönüllülüğünü yaygınlaştırmak, önleme çalışmalarında akran eğitimi yöntemini kullanarak etkililiği sağlamak, doğru rol modeller aracılığı ile doğru bilgiyi doğru kanallardan edinmek, çocuklarımızın özgüven, sorumluluk ve hayır diyebilme yetilerini güçlendirmek ve yeni ilgi alanları oluşturmak amacı ile Genç Yeşilaycılarımız çalışmaya devam edecekler. Bağımlılıklarla mücadelede Valimiz Sayın Mustafa Hakan GÜVENÇER'in himayelerinde il kurulumuzun koordinasyonunu büyük özveri ile gerçekleştiren bugünde bizlerle beraber çocuklarımız ile biraraya gelen Halk Sağlığı Başkan Yardımcımız Sayın Tuncay ÖZER'e ve onun nezdinde Sağlık Müdürümüz ile tüm sağlık çalışanlarına, geleceğimizi emanet ettiğimiz gençlerimizi zararlı alışkanlıklardan korumak adına yaptığımız çalışmalarda tüm imkanlarını cemiyetimiz adına seferber eden Şehzadeler Belediye Başkanımız Sayın Ömer Faruk ÇELİK'e şahsım, sayıları hergeçen gün hızla artan gönüllülerimiz ve Genç Yeşilaycılarımız adına teşekkür ediyorum " dedi.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
RUN LOJİSTİK Yönetim Kurulu Başkanı Çalışıroğlu’ndan 10 Ocak mesajı
RUN LOJİSTİK Yönetim Kurulu Başkanı Çalışıroğlu’ndan 10...
Manisa'da film gibi kovalamaca...
Manisa'da film gibi kovalamaca...