CBÜ'DE YEMİN TÖRENİ YAPILDI

Asaletleri tasdik edilen Manisa Celal Bayar Üniversitesi personelinin "Devlet Memurluğu Yemin Töreni" yapıldı

12 Mart 2018 - 16:57

Asaletleri tasdik edilen Manisa Celal Bayar Üniversitesi personelinin "Devlet Memurluğu Yemin Töreni" yapıldı

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı tarafından aday memurların yetiştirilmesine ilişkin düzenlenen “Hizmet İçi Eğitim Programı”nda başarı gösterip asaletleri tasdik edilen Manisa Celal Bayar Üniversitesi personelinin Devlet Memurluğu Yemin Töreni, Rektörlük Dumanlıdağ Restoranda yapıldı.

Tören; MCBÜ Rektörü Prof. Dr. A. Kemal Çelebi, MCBÜ Genel Sekreteri Ali Emirosmanoğlu, MCBÜ Genel Sekreter Yardımcısı Mansur Bilgin, MCBÜ Personel Daire Başkanı Mehmet Filiz, MCBÜ çalışanları ve yemin edecek 44 memurun katılımıyla gerçekleşti.

“Edeceğiniz yemin ve bayrağımıza el basarak vereceğiniz sözle, inşallah Üniversitemize en iyi şekilde hizmet edeceksiniz.”

Rektör Prof. Dr. A. Kemal Çelebi törende yaptığı konuşmada, “Bugün sizin için çok anlamlı ve önemli bir gün, adaylık sürenizi tamamladınız. Manisa Celal Bayar Üniversitesinde sizlere verilecek olan görevi layıkıyla yapabilecek olduğunuzu bu adaylık süresi zarfında kanıtladınız ve asaletiniz tasdik oldu. Edeceğiniz yemin ve bayrağımıza el basarak vereceğiniz sözle, inşallah Üniversitemize en iyi şekilde hizmet edeceksiniz.

Değerli arkadaşlarım, her görev askerlik gibi kutsaldır. Devletimizle, milletimizle ilgili sorumluluklar nerede, hangi konumda, hangi işte olursak olalım bize önemli mükellefiyetler yüklüyor. Bu kurumda da aslında bu ülke için, bu millet için ve bu vatan için işinizi en iyi şekilde yaptığınızda yerine getireceğiniz çok büyük hizmetler var. Dolayısıyla yaptığınız işi sıradan bir işmiş gibi görmezseniz, buradaki çalışmalarınız katlanarak büyüyecek ve bu ülkenin gelişmesine, ilerlemesine, güçlenmesine, refahına ciddi mânâda katkı sağlayacak.

Kendinizi ve yaptığınız işi önemseyin. Rektöründen, kapıdaki güvenlikçisine kadar herkes işini hakkıyla, layıkıyla yaparsa; bu kurum, bu millet en iyi hizmeti verme imkânına sahip olacak ve bu üniversite mevcut üniversiteler içinde hak ettiği yere gelecektir. Dolayısıyla derse giren hocalar, temizlik hizmetini yapan arkadaşlarım, büroda yazı yazanlar, dosyalama işi yapanlar, bilgisayarın başında olanlar, her nerede hangi iş yapılıyorsa toplamda ortaya çıkan iş, bütün bu yapılan işlerin bir hülasasıdır. Birisi eksik olduğunda ortaya çıkan sonuç, arzu ettiğimiz şekilde olmaz. Kişiler, asil memurluğa geçildiğinde, rahata ve huzura erdiklerini, belli bir güvenceye sahip olduklarını düşünüyorlar. Bu doğrudur ama Türkiye’de sistemin bu boyutu tartışılmaya devam ediyor. Böyle bir statüye sahip olmak, sizi rahata sevk etmemeli. Yapacağınız işle ilgili şevk, kendi içinizden gelmeli. Amirin veya yasanın zoruyla, karşı karşıya kalacağınız müeyyidelerle, yaptırımlarla olmamalı. Bu şekilde düşünürsek; kendimiz için, çocuklarımız için, bu ülkenin geleceği için, elimizden ne geliyorsa aşkla, şevkle yerine getirmeye çalışırız. Herkes öncelikle kendisinden sorumludur. Sağa, sola bakmayın, siz en iyisini yapmaya çalışın ve örnek olun.

“Siz bu millete karşı borçlu olmayın, yeri geldiğinde daha fazla çalışarak bu millete karşı alacaklı olun ve o alacağınızı da helâl edin.”

Sevgili arkadaşlarım sizler Manisa Celal Bayar Üniversitesi ailesine katılmakla, artık bizim için çok büyük bir değere sahipsiniz. Bizim için çok önemlisiniz, kendi öneminizin farkında olun. Bu üniversiteyi bir aile olarak görün, ikinci eviniz olarak görün. Ayaklarınız buraya koşa koşa gelsin ve mesai saati bittiğinde hemen ayrılmayı değil, elinizdeki işi yarına bırakmadan tamamlamayı düşünün. Bunun için gereken şey, millete ve bu ülkeye olan aşktır. Az veya çok bu milletin vergileriyle size ödenen maaşı, sonuna kadar hak etmeye, helal ettirmeye çalışın. Siz bu millete karşı borçlu olmayın, yeri geldiğinde daha fazla çalışarak bu millete karşı alacaklı olun ve o alacağınızı da helal edin. Çalıştığınız birimlerin amirlerine sorduğumda; sizlerin bilgili, dürüst, namuslu ve çalışkan arkadaşlar olduğunuzu söylediler. Onlar size kefil oldu ve ben de bunun üzerine tamam dedim. Dolayısıyla bugün, bu yemin merasimini icra etme noktasına geldik. Sizlere güveniyoruz. Yemininiz, sözünüz mübarek olsun. Bu yemininizi hep hatırlayın ve verdiğiniz bu söz ile birlikte hizmet etmeye devam edin. Sizleri kutluyor; hem kurumdaki çalışmalarınızda, hem aile hayatınızda başarılar, sağlıklar, mutluluklar diliyorum. Aramıza hoş geldiniz” diye konuştu.

Yemin Töreni, memurların MCBÜ Personel Daire Başkanı Mehmet Filiz eşliğinde yemin etmeleri ve yemin belgelerinin imzalamasıyla sona erdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MURADİYE’DE GECE YARISI OPERASYONU
MURADİYE’DE GECE YARISI OPERASYONU
UZMAN HEKİM BİLAÇ’TAN ASPERGER SENDROMU AÇIKLAMASI
UZMAN HEKİM BİLAÇ’TAN ASPERGER SENDROMU AÇIKLAMASI