CENK ÖZATICI SAHAYA İNDİ

Son zamanlarda Manisa’da ismini sıkça duyduğumuz iyi parti gençlik kolları genel sekreteri Cenk Özatıcı geçtiğimiz günlerde büyük bir kalabalıkla düzenlemiş olduğu toplantıda  Manisa’dan milletvekili aday adayı olduğunu açıklamıştı. Ekibiyle birlikte sahaya inen Cenk Özatıcı çalışmalarını Manisa’nın yunt dağı köylerinden başlattı.

15 Mayıs 2018 - 22:27 - Güncelleme: 15 Mayıs 2018 - 22:53

Son zamanlarda Manisa’da ismini sıkça duyduğumuz iyi parti gençlik kolları genel sekreteri Cenk Özatıcı geçtiğimiz günlerde büyük bir kalabalıkla düzenlemiş olduğu toplantıda  Manisa’dan milletvekili aday adayı olduğunu açıklamıştı. Ekibiyle birlikte sahaya inen Cenk Özatıcı çalışmalarını Manisa’nın yunt dağı köylerinden başlattı. Bölge köylerindeki kahveleri ve evleri ziyaret ederek vatandaşların sorunlarını dinledi. 


İYİ Parti Manisa Milletvekili Aday Adayı şunları söyledi; “Siyasetin nihai amacı vatandaşa hizmettir. Vatandaşa seçimden seçime gelip basit vaatler ve propagandalar yaprak bu hizmeti gerçekleştiremezsiniz. Biz bugün Manisanızın köylerine yalnızca anlatmak için değil aynı zamanda dinlemek için geldik. Girdiğimiz her köyde bir dokunduk bin ah işittik. Hükümet tarım üreticisine sahip çıkmıyor. Ak partili bakanlara, milletvekillerine neden tarım ürünü ve et ithal ediyorsunuz diye sorduğumuzda bize Türk çiftçisi pahalı üretiyor diyorlar. Siz mazotu 5.6 liraya verirseniz, gübreyi pahalı, yemi pahalı verirseniz Türk çiftçisi nasıl ucuza üretsin, nasıl para kazansın. Bugün Amerika’da mazot 1.5 lira Türk çifçisi bunlarla nasıl rekabet etsin. İYİ Parti iktidarında mazot, gübre ve tohum makul fiyatlara inecek. Et ve tarım ürünleri değerinin altında satılmayacak. Komisyoncular üreticinin emeğini sömüremeyecekeler. Ucuz mazotu yatlara değil Türk çiftçisine vereceğiz.”

“Yoksulluk ve borç kaderiniz değil”

“Adeta halkla dalga geçer gibi Ekonomi büyüdü diyen bakanlar var. Büyüyen ekonomi değil, bir grup iktidar ortağının göbekleri büyüyor. Şimdi 70 milyar dolara Türkiye'deki fabrikaları özelleştirdiler. Maaşlara zam geldi mi? Gençlere iş oldu mu? Hayır. Bununla Ancak Sarayın parasını ödüyorlar. İYİ Partinin iktidarıyla bu israf ekonomisi bitecek. Saray’ın aylık masrafı 21 milyon lira, sadece temizliğine vatandaşlarımız 2 milyon lira ödüyor. Vatandaşlarımızı bu ağır vergi ve borç yükünden kurtaracağız. 30 Nisan itibariyle yasal takibe uğramış 4.5 milyon vatandaşımızın borçlarını siliyoruz. İYİ Parti iktidarında Saray’dan alıp halka vereceğiz” diye konuştu.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AK Partili vekillerden Başkan Çelik'e hayırlı olsun ziyareti
AK Partili vekillerden Başkan Çelik'e hayırlı olsun ziyareti
Denetimli serbest hükümlülerinden okullara bakım
Denetimli serbest hükümlülerinden okullara bakım