Reklam
  • Reklam
Reklam

EN BÜYÜK HAYALİ ÇOCUKLARINI OKULA GÖTÜREBİLMEK

MANİSA’nın Şehzadeler ilçesinde yaşayan periferik arter hastalığı nedeniyle iki bacağını kaybeden Eşref Korala, en büyük hayalinin okuyan çocuklarını okuldan yürüyerek almak ve onlarla parkta oyun oynamak olduğunu söyledi.

21 Ekim 2018 - 11:33 - Güncelleme: 21 Ekim 2018 - 11:44

MANİSA’nın Şehzadeler ilçesinde yaşayan periferik arter hastalığı nedeniyle iki bacağını kaybeden Eşref Korala, en büyük hayalinin okuyan çocuklarını okuldan yürüyerek almak ve onlarla parkta oyun oynamak olduğunu söyledi.

Yarhasanlar Mahallesi’nde yaşayan 2010 yılında periferik arter rahatsızlığına yakalanan, 2 yıl önce bir bacağını 6 ay sonra da ikinci bacağını kaybeden Eşref Korala, Manisa Büyükşehir Belediyesi Cenaze Hizmetlerinde ki gassallık işinden de oldu. 3 çocuğu ve eşiyle birlikte iki göz odalı bir evde yaşayan Korala, her gün eşiyle birlikte tekerlekli sandalye ile almaya gittiği aynı okulda okuyan 3 çocuğunu, protez bacak sayesinde yürüyerek almanın hayalini kuruyor. 

“EN BÜYÜK HAYALİM ÇOCUKLARIMI OKULA GÖTÜRMEK”
Kendisini sürekli eşinin sırtında taşıdığını ifade eden Eşref Korala, protez bacakları olduğu takdirde bir işe girerek çalışmayı ve emekli olmayı istediğini ifade ederek şöyle konuştu: “Hastalığım 2010 yılından bu yana var. Damar tıkanıklığından dolayı ayaklarım kangren oldu. Birisi diz altından, birisi diz üstünden kesildi. Hiç bir şekilde ihtiyaçlarımı gideremiyorum. Çok zorlanıyorum. Eşim beni mutfağa bile sırtında taşıyor. Ayaklarımın protez de olsa, olmasını istiyorum. En büyük hayalim çocuklarımı okula götürmek, okuldan getirmek, onları parka götürmek yani devamlı onların yanında olmak istiyorum. Ayrıca ayaklarım takılırsa, yetkililer yardım ederse bende normal insanlar gibi çalışmak istiyorum. Çalışarak emekliliğimin dolması için kalan 3 yıl gibi bir sürem var onu doldurup emekli olmayı arzuluyorum.”

“PROTEZ BACAK PARASINI BİRİKTİREMİYORUZ”
Devlet tarafından verilen bakım aylığı dışarısında bir geliri olmadığını vurgulayan Korala, bu yüzden protez bacak parasını biriktiremediğini belirterek sözlerini şöyle tamamladı: “Yüzde 91 ağır engelli raporum var. Yalnızca bakım aylığı alıyoruz. Başka hiç bir gelirimiz yok. Bununla da yalnızca evimizin çocuklarımızın masraflarını karşılayabiliyoruz. Protez bacak parasını da hiç bir şekilde biriktiremiyoruz. Onun için hayırseverlerden, yetkililerden, sayın Cumhurbaşkanımızdan yarım bekliyorum.”

“SÜREKLİ SIRTIMDA TAŞIYORUM”
Eşref Korala’nın eşi Müjde Korala ise yaşamlarının çok zor olduğunu söyledi. Korala şöyle konuştu: “Eşimi dışarı çıkarırken, bir odadan başka bir odaya sürekli sırtımda taşıyorum. Gerçekten bu durum çok zor oluyor. Eşimin ayaklarının olmasını istiyorum. Ayakları olsa her işini kendisi görebilir.”

“BABAMIN SADECE AYAKLARININ OLMASINI İSTİYORUM”
Eşref ve Müjde çiftinin 10 yaşındaki kızı Vicdan ise, “Babamın sadece ayaklarının olmasını istiyorum. Bizi parka götürmesini, elimizden tutup okula götürmesini istiyorum.” ifadelerini kullandı.

Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Çörek Otu
    4 ay önce
    Eşref bey eğer bu yorumumu görürseniz hemen şunları uygulayın.Bolca çörek otunu havanda dövün ve toz haline getirin ardından hakiki bal ile karıştırıp macun elde edeceksiniz ve bu macundan bir miktar yiyerek o macunu hastalıklı o*** bölgeye masaj yapar gibi yedireceksiniz ve yaklaşık 1-1:30 saat o şekilde bekledikten sonra Allahın izniyle şifasını Rabbim verecek.Günde bir defa hergün iyileşenedek bunu yapın
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bunun adı tam anlamıyla VİCDANSIZLIK!
Bunun adı tam anlamıyla VİCDANSIZLIK!
Başkan Bartu'dan 10 Ocak mesajı
Başkan Bartu'dan 10 Ocak mesajı