Esnaflardan, modern pazaryeri teşekkürü

Manisalı esnaf odaları başkanlarından, Başkan Ergün'e teşekkür ziyareti

06 Kasım 2017 - 00:00

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı (MESOB) Hasan Geriter ve Manisa Meyve, Sebze ve Umum Pazarcılar Odası Başkanı Halim Şener'i makamında ağırladı. Ziyarette konuşan MESOB Başkanı Hasan Geriter, Manisa Büyükşehir Belediyesi'nin şehre kazandıracağı en önemli projelerden bir tanesi olan ‘Eski Garaj Yeni Proje'de yer alan modern pazaryeri nedeniyle Başkan Ergün'e teşekkür etti.

Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hasan Geriter ve Manisa Meyve, Sebze ve Umum Pazarcılar Odası Başkanı Halim Şener, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'e ziyarette bulundu. Ziyarette geçtiğimiz gün hayatını kaybeden Manisa eski Belediye Başkanı Adil Aygül de rahmetle anıldı. ‘Eski Garaj Yeni Proje'de yer alan pazaryerinin de görüşüldüğü ziyarette konuşan Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hasan Geriter, “Manisa'da bir kangren olan ve görev yaptığı sırada bu sıkıntımızı yakinen takip eden Büyükşehir Belediye Başkanımız, bu sıkıntımıza geçici değil, kalıcı bir çözüm bulabilme adına önemli bir proje ortaya koydu. Önümüzdeki günlerde temeli atılacak olan projeyle bize pazaryeri müjdesini verdiler. İnşallah bu projede pazaryerimizin de temeli atılarak 50 yılı aşkın süren Manisa pazaryeri sorununa da son verileceği kanısındayız. Bu nedenle şahsımız ve pazarcılar odamızla beraber kendisine ve ekibine teşekkür etmeye geldik” diye konuştu.

Modern Bir Pazaryeri Hayata Geçecek

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ise, “Değerli başkanımın da ifade ettiği gibi, pazar sorunu Manisa'da yıllardır kanayan bir yara. Yer değiştirme sorunları, oradan oraya göç noktasında hep sıkıntılarla yıllardır boğuşuldu. Artık geçici değil, kalıcı bir çözüm bulma noktasında bizim ‘Eski Garaj Yeni Proje' adlı projemizde tezgah sayısına kadar kendileriyle yaptığımız istişarelerde projenin oluşumu için onların da fikirlerini almıştık. 4-5 aylık gecikmeyle birlikte bu projenin yer teslimi müteahhit firmaya yapıldı. 36 aylık bir süreyi kapsayacak bir proje bu. Yakın bir süre içerisinde de insanlarımızın bilgilendirilmesi noktasında el broşürleri dağıtılacak. Projenin tamamlanmasına müteakip, Manisa çok daha modern Avrupai konumda tezgahları olan ve girişinden çıkışına kadar, üzerinin açılıp kapanma sistemine kadar çok modern bir pazaryerini hayata geçirme noktasında olacağız. Pazarcı kardeşlerimizde bu süreçte ortak mutabakatla belirlediğimiz yerde pazarlarını kuracaklar. Vatandaşımızı

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MANİSA'NIN ZİRVE KEYFİ
MANİSA'NIN ZİRVE KEYFİ
HIRSIZLAR, ELLERİNDEKİ ÇUVALLARLA ÇUVALLADILAR
HIRSIZLAR, ELLERİNDEKİ ÇUVALLARLA ÇUVALLADILAR