O TACİZCİ TUTUKLANDI

Manisa’da dün akşam saatlerinde 9 yaşındaki kız çocuğuna tacizde bulunduğu iddiasıyla polis ekiplerince gözaltına alınan İlhami M. (44) tutuklandı. Mert, ifadesinde, “okula kendi kızımı görmeye gittim. Herhangi bir taciz girişiminde bulunmadım” dedi.


O TACİZCİ TUTUKLANDI

Manisa’da dün akşam saatlerinde 9 yaşındaki kız çocuğuna tacizde bulunduğu iddiasıyla polis ekiplerince gözaltına alınan İlhami M. (44) tutuklandı. Mert, ifadesinde, “okula kendi kızımı görmeye gittim. Herhangi bir taciz girişiminde bulunmadım” dedi.

Yunusemre İlçesinin Ayni Ali Mahallesi’ndeki ilkokulda okuyan 9 yaşındaki kız çocuğu, annesinin gözetiminde parkta oyun oynarken, iddiaya göre İlhami M. isimli şahıs tarafından taciz edildi. Durumu fark eden çocuğun annesinin bağırmasıyla yardıma koşan çevredeki vatandaşlar, İlhami M.’nin başına toplandı. Öfkeli kalabalık bir süre sonra İlhami M.’yi linç etmek istedi. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, İlhami M.’yi gözaltına alarak kalabalığın arasından çıkardı. İlhami M., Manisa Devlet Hastanesi’ndeki sağlık kontrolünün ardından emniyete götürüldü. Buradaki işlemlerinin tamamlanmasının ardından mahkemeye sevk edilen İlhami M., tutuklanarak cezaevine gönderildi.

“BEN HİÇ BİRŞEY YAPMADIM”
Şüpheli sıfatıyla gözaltına alınan İlhami M., olayın gerçekleştiği civardaki okulda 11 yaşındaki engelli kız çocuğunun okuduğunu belirterek emniyetteki ifadesinde şunları söyledi: “O okulda benim kızım okuyor. Engelli sınıfında okuyan kızımı her gün görmeye gidiyorum. Orada kimsenin kızına birşey yapmadım. Olayla ilgili olarak üzerime atılı suçlamaları kabul etmiyorum. Suçsuzum.” dedi.

“NE YAPACAĞIMI BİLEMEDİM”
Olayı başından bu yana anlatan Anne Burcu Yıldız, “Geçtiğimiz perşembe günü kızım benim yanıma gelerek adamın birisi benim mahrem yerlerimi ellemeye çalıştı dedi. Ben yakıştıramadım. Kızım sana öyle gelmiştir dedim. Cuma günü kızım sınavdan çıktıktan sonra ders notlarını öğrenmek için içeriye girdiğimizde, o adam yine okuldaydı. Ve kızım bana, anne bu adam bugün bana gelip, ‘kitap okusana, sen okumayı bilmiyor musun’ dedi ve tuhaf tuhaf hareketler yaptı. dedi. Bende okul idaresine gidip durumu bildirdim. Hafta sonu tatilinin ardından geçen ilk pazartesi günü, o adam yine okula geldi ve kızıma teyit ettirme amacıyla gösterildi. Kızım adamı gördüğü zaman korkusundan titredi. Anne adam benim yanıma yaklaşmasın çok korkuyorum dedi kızım. Bende ne yapacağımı bilemedim. Bu olayı eşimden ve babamdan sakladım. Sonra işin içinden çıkamadım ve durumu eşimle babama anlattım. Salı günü okula gittiğim de adamı okulun etrafında gördüm. Eşimi çağırdım. Orada adamı gördükten sonra bir arbede çıktı. Ben bu adamdan şikayetçiyim. Benim kızım psikolojisi bozuldu. Kızım o günden sonra herşeyden korkar oldu.” şeklinde konuştu.