HEDEFİ 5 BİN 555 OLAN MAGİAD, 15 BİN 781'E ULAŞTI

MAGİAD tarafından geçtiğimiz yıl Aralık ayında başlatılan 'MAGİAD ile geleceği kodluyoruz' isimli projede çok sayıda öğrenciye kodlama eğitimi verildi

01 Şubat 2018 - 00:00

MAGİAD tarafından geçtiğimiz yıl Aralık ayında başlatılan 'MAGİAD ile geleceği kodluyoruz' isimli projede çok sayıda öğrenciye kodlama eğitimi verildi

Manisa Genç İşadamları Derneği (MAGİAD)'nin 4-10 Aralık 2017 tarihlerinde öğrenciler için yürüttüğü kodlama projesi meyvelerini verdi. 5 bin 555 minik parmağın kodlamayı öğrenmesi hedefiyle başlanan 'MAGİAD ile geleceği kodluyoruz' isimli projede yaklaşık 15 bin 781 çocuğa ulaşıldı. Projeyle ilgili konuşan MAGİAD Başkanı Ömer Geriter açıklamasında, "Kodlama eğitimi teknolojiyi iş alanında kullanmanın en önemli adımlarından biri. Çocuklarımıza kodlamayı öğrettiğimiz için çok mutluyuz" dedi.

MAGİAD Öğrenci Temsilciliği tarafından 4 ila 10 Aralık 2017 tarihleri arasında öğrencilere kod yazma eğitimi verildi. 5 bin 555 minik parmağa ulaşılmasının hedeflendiği projede 15 bin 781 çocuğa kodlama öğretildi.

15 BİNİ AŞKIN ÇOCUK KOD YAZMAYI ÖĞRENDİ

MAGİAD Başkanı Ömer Geriter kodlama projesiyle ilgili yaptığı açıklamada, "MAGİAD Öğrenci Temsilciliğimiz önümüze böyle bir projeyle geldiğinde çok heyecanlandık ve hemen çalışmalara başladık. Projemizi Turgutlu, Akhisar, Pelitalan, Yuntdağı, Sancaklıbozköy ve down sendromlu çocukların okudukları okullarda gerçekleştirdik. 'MAGİAD ile geleceği kodluyoruz' projesi kapsamında Turgutlu'daki 8 okulda 4 bin 257, Akhisar'daki 5 okulda 2 bin 654, Şehzadeler ve Yunusemre ilçemizdeki merkez 9 okulda 7 bin 300, Pelitalan'da 370 ve Sancaklıbözköy'de bin 200 çocuğa kod yazma eğitimi verdi. Hedefimiz 5 bin 555 minik parmağa ulaşmaktı, biz 15 bin 781 çocuğumuza ulaştık. Down sendromlu çocuklarımızı da projemizin içine dahil ettik" dedi.

"EĞİTİM SİSTEMİNİ GÜNÜMÜZE VE TEKNOLOJİYE UYARLAMALIYIZ" 

Günümüzde bilgisayarların hayatın tümünü sardığını sözlerine ekleyen Başkan Geriter, “İletişimden finansa, güvenlikten alışverişe kadar akla gelebilecek hemen her şey bilgisayarlarla yapılır hale geldi. Durum böyle olunca, çevremizdeki dünyayı anlamak eskisinden farklı hale geldi. Yaşadığımız dünyayı daha iyi anlasınlar diye çocuklarımıza fizik, kimya ve biyoloji öğretiyoruz. Ancak artık dünyamız sadece bunlardan ibaret değil. Çocuklar, insan yaşantısını kökünden etkileyen bilgisayarların ve yazılımların nasıl çalıştığını da bilmeliler. Tüm dünyada eğitim sistemleri belli ölçülerde birbirine benziyor. Temelde benzer konular işleniyor. Bu standart eğitim sistemi çok uzun bir süredir aynı şekilde devam ediyor. Zamanda geri gidip 100 yıl öncesinde bir okula girseniz, belki bazı yeni keşifler ve içerikler dışında, çok büyük farklılıklar görmeyebilirsiniz. Buna karşın son 100 yılda insan yaşantısının ne kadar değiştiğini söylemeye gerek yok. Bu yüzden belki de eğitim sistemini günümüze uyarlamanın vakti artık geldi. Kodlama eğitimi de bunun için en önemli adımlardan biri" diye konuştu. Manisa Genç İşadamları Derneği Başkanı Ömer Geriter son olarak "Küçük yaşta kodlama eğitimi almak çocuğun bilişimsel ve algoritmik düşünme becerilerini geliştiriyor” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Muradiye'de ikinci kumar baskını
Muradiye'de ikinci kumar baskını
O isim nefes kesen operasyon sonrası Muradiye’de yakalandı!
O isim nefes kesen operasyon sonrası Muradiye’de yakalandı!