Hidrosefali hastası Osmancan 17 yıl sonra ilk kez doğum gününde "anne" dedi

Manisa’da yaşayan “beyinde su toplaması” olarak bilinen hidrosefali hastası, bugüne kadar 17 ameliyat ve yaklaşık 55 mide kanamasına rağmen yaşama tutunmaya çalışan 17 yaşındaki Osmancan İlimsever’e doğum günü süprizi yapıldı.

26 Aralık 2018 - 22:37 - Güncelleme: 26 Aralık 2018 - 22:41

Manisa’da yaşayan “beyinde su toplaması” olarak bilinen hidrosefali hastası, bugüne kadar 17 ameliyat ve yaklaşık 55 mide kanamasına rağmen yaşama tutunmaya çalışan 17 yaşındaki Osmancan İlimsever’e doğum günü süprizi yapıldı. Bugüne kadar konuşamayan, yürüyemeyen ve kendisini ifade edemeyen Osmancan doğum gününde ilk kez “anne” dedi.

Yunusemre İlçesi Muradiye Mahallesi’nde yaşayan ve eşinden boşandığı öğrenilen Münevver Şensoy, hidrosefali hastalığı nedeniyle fiziksel ve zihinsel gelişim bozukluğu yaşayan oğluyla yaşam mücadelesi veriyor. Anne Şensoy, doğumda yaşanan sıkıntı nedeniyle gelişimsel bozukluk ile dünyaya gelen, 17 yaşında olmasına rağmen 8 kilo olan oğlunun tüm bakımlarını titizlikle yapıyor. Yunusemre Kent Konseyi Başkanı Halil Arslan, konsey üyeleri ve Yunusemre Kent Konseyi Çocuk Meclisi üyeleriyle birlikte Osmancan’a evinde doğum günü sürprizi yaptı. Pasta ve aldıkları çeşitli hediyelerle Osmancan’ı evinde ziyaret eden konsey üyeleri Osmancan’a pasta üfletti. Anne Münevver Şensoy (34) Osmancan’ın doğum günü sabahında 17 yıl sonra ilk kez “anne” dediğini söyledi. 

“17 YIL SONRA İLK KEZ ANNE DEDİ”
Oğlunun 17 yıl sonra ilk kez anne demesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Osmancan’ın annesi Münevver Şensoy şöyle konuştu: “Öncelikle bugün burada bulunup, bizleri unutmayan herkese çok teşekkür ediyorum. Bugün Osmancan’ın doğum günü. Oğlum 17 yaşına girdi. Konuşamıyor. Yürüyemiyor. Sadece bizi duyabiliyor ve anlayabiliyor. Kendisi çok duygusal. Oğlum Hidrosefali hastası. Bakıma muhtaç. Geceleri oğlumun başına yalnız gidemiyorum. Sebebi de acaba gece başına birşey geldi mi, yaşıyor mu gibi hep kaybetme korkusu var içimde. Oğlum her sabah ağlayarak uyanıyor. Ağlayınca yüreğime resmen su serpiliyor. Bir yandan seviniyorum bir yandan üzülüyorum oğlumun yaşadığı tepkisini bu şekilde anlıyorum. Düşünün bir anne oğlu ağlıyor diye seviniyor. Çocuğum 17 yıl sonra bugün bana ilk defa anne dedi. Bana verilen daha kıymetli birşey olamazdı. Benim ona değil de oğlumun bana doğum günü hediyesi gibi birşey oldu bu. Çok sevinçliyim. Bugün burada bizlere hediyeleriyle, pastasıyla gelerek doğum günümüzü kutlayan herkese çok teşekkür ediyorum.”

“HER ZAMAN YANINDA OLACAĞIZ”
Gereken maddi manevi destek konusunda yardım yapacaklarını ifade eden Yunusemre Kent Konseyi Başkanı Halil Arslan, “Bugün burada kent konseyimiz ve engelli çocuk meclisi olarak Osmancan’ın doğum gününü kutluyoruz. Osmancan 17 yaşına girdi. Ona uzun ömürler diliyoruz. Osmancan doğumdan itibaren yaşama tutunmaya çalışan bir yavrumuz. Ailesi ile birlikte zorlu şartlar altında yaşama tutunmaya çalışıyor.  Küçük yaştan itibaren geçirmiş olduğu birçok ameliyat var. Ve hala devam eden sağlık sorunları var. İnşallah kent konseyi olarak biz Osmacan’ın her zaman yanında olacağız. Gereken maddi manevi desteği de elimizden geldiğince vereceğiz.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çiftlik cinayetinin zanlıları adliyeye sevk edildi
Çiftlik cinayetinin zanlıları adliyeye sevk edildi
MURADİYE'DE JANDARMADAN BAYRAM TATİLİ BOYUNCA 24 SAAT ARALIKSIZ UYGULAMA
MURADİYE'DE JANDARMADAN BAYRAM TATİLİ BOYUNCA 24 SAAT ARALIKSIZ...