İYİ Parti’den Büyükşehre otobüs tepkisi

İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, MHP aday tanıtım toplantısı için Manisa Büyükşehir Belediyesine ait otobüslerle Ankara’ya, partililerin taşınmasına tepki gösterdi.

28 Ocak 2019 - 10:45

Büyükşehir belediyesine ait resmi plakalı otobüslerle, Ankara’ya gidilmesinin yasaya aykırı olduğunu belirten Eryılmaz, büyükşehir belediyesi yetkililerine, “Bu otobüsleri başka bir siyasi partinin aday tanıtımı için ya da Manisa halkının hizmetine de sunacak mısınız?” diye sordu.
Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP), 31 Mart tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde destekleyecekleri adaylar için Ankara Atatürk Spor Salonu’nda düzenlediği aday tanıtım toplantısının tartışmaları sürüyor. İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, yaptığı açıklama ile başta MHP’nin adayı ve mevcut Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün olmak üzere büyükşehir yetkililerini eleştirdi. Manisalıların parasıyla büyükşehir belediyesi tarafından Ankara’ya, partililerin taşındığını dile getiren Eryılmaz, sorularına yanıt istedi.
60 ARAÇLA PARTİLİ TAŞINDI
Aday tanıtımı öncesi partililerin büyükşehre ait resmi plakalı 60 araçla Ankara’ya götürüldüğünü kaydeden Eryılmaz, Manisa’ya ve Manisalılara hizmet noktasında kullanılan toplu ulaşım araçlarını herhangi bir siyasi parti ya da adayın emrinde çalıştırılmayacağını, aksinin hiçbir kanunda belirtilmediği ve bunun suç olduğunu söyledi. Manisalıların parası kullanılarak seçime hazırlanan bu yönetimden tasarruf beklemenin mümkün olmadığını fakat İYİ Parti olarak, her platformda bu konunun takipçisi olacaklarını kaydeden Eryılmaz, “Manisaspor ve Manisa’da faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşları için tek araç vermeyen Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin, 60 araçla aday tanıtımına gitmesinin hiçbir hukuki dayanağı yoktur. Manisa Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki resmi plakalı otobüsleri, Manisalılara hizmet etme dışında hiçbir şekilde herhangi bir siyasi parti ve aday için kullanılmamalıdır. Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve büyükşehir yetkililerine soruyorum. Bu otobüsleri başka bir siyasi partinin aday tanıtımı için ya da Manisa halkının hizmetine de sunacak mısınız?” diye konuştu.
SORUMLULARI HESAP VERMEYE DAVET EDİYORUZ
Eryılmaz, şöyle devam etti: “Aday tanıtımı için Ankara’ya 60 araçla partili taşıyanlar, Manisalıları Anıtkabir’e, Ata’nın huzuruna götürdük diye kendini savunmaya kalkmasınlar. Yaptıkları yanlışı, Atatürk’ü kendilerine kalkan olarak kullanarak örtbas etmesinler. Buna kendileri olduğu gibi Manisalılarda inanmaz. Manisa’ya yapılması planladıkları projeler için bütçemiz yok diyenlerin aday tanıtımına 60 araçla gitmesi, kendileriyle çeliştiklerini gözler önüne sermektedir. Bu yaşanan israfın sorumluluğunu hangi basiretli yönetici üstlenecek ve Manisa halkına hesap verme zahmetine girecektir diye merak ediyoruz. İYİ Parti olarak bu yapılan hukuksuzluğun takipçisi olacağız. Sorumluları hesap vermeye davet ediyoruz.”

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MANİSA'DA FECİ KAZA: 3 ÖLÜ 2 AĞIR YARALI
MANİSA'DA FECİ KAZA: 3 ÖLÜ 2 AĞIR YARALI
Bu lezzetlerin Manisa'dan başka yerde şubesi yok!
Bu lezzetlerin Manisa'dan başka yerde şubesi yok!