İYİ PARTİLİ ADANIR: "SURİYELİLER ÜLKELERİNE GERİ DÖNSÜN"

İYİ Parti Şehzadeler İlçe Gençlik Kolları Başkanı Doğukan Adanır, Suriyeli vatandaşların kısa sürede peyder pey ülkelerine geri dönmelerinin vaktinin geldiğini ifade etti.

03 Ocak 2019 - 23:47

İYİ Parti Şehzadeler İlçe Gençlik Kolları Başkanı Doğukan Adanır, Suriyeli vatandaşların kısa sürede peyder pey ülkelerine geri dönmelerinin vaktinin geldiğini ifade etti.

Başkan Adanır yayımladığı açıklamada şunları kaydetti: “Suriye’de yaşanan iç savaş sebebiyle ülkemize 2011 yılından itibaren göç etmeye başlayan Suriyeli sığınmacı sayısı 20 Aralık 2018 tarihinde İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’nün yayınladığı verilere göre 3 milyon 618 bin 624 olarak açıklandı. Bu rakamın %47,6’sını oluşturan 0-18 yaş arası sığınmacılar ülkemizin kültürel, sosyal ve ekonomik yapısını tehdit etmektedir. Kendi ülkeleri için savaşmayan, eli silah tutan gençler ve 18-40 yaş arası erkeklerden ülkemize faydalı olmalarını beklemek, onlara vatandaşlık vermek büyük bir hata ve yanılgıdır. Ordumuz Suriye’de ailesinden uzakta savaşırken, onlar bizim ülkemizde burslu okuyarak, sağlık hizmetleri başta olmak üzere devletin bir çok imkanından ücretsiz yararlanırken, bizim vatandaşlarımız kendi ülkesinde 3.sınıf insan muamelesi görüyor. Yaklaşık 3 hafta önce Gaziantep’te yaşanan ve iki gencimizin bıçaklanmasıyla sonuçlanan olay, ardından yılbaşı günü Taksim’de bayrak açarak eğlenen Suriyeli gençler, ve Suriyelilerin adının karıştığı bir çok gasp, hırsızlık, tecavüz ve cinayet davaları açıkça gözler önüne seriyor ki ülkemizin önündeki 30-40 yılını bu nüfus ciddi bir biçimde olumsuz etkileyecek. Savaşın büyük ölçüde son bulduğu Suriye’de güvenli bölgelere sığınmacılar acilen dönmelidir. Herkes vatanında mutludur. Mevcut siyasi iktidar Suriyelilere karşı sergilediği ısrarcı tutumla kendi vatandaşını ötekileştiriyor. Suriyeliler aciliyetle ülkelerine dönmesi milletimizin refahı, huzuru ve yaşam standartları açısından çok önemli bir husustur ve kısa bir zaman içersinde kademeli olarak başlayarak bu geri dönüş yerine getirilmelidir.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MANİSA'NIN ZİRVE KEYFİ
MANİSA'NIN ZİRVE KEYFİ
Polis-Jandarma sınır hattında Jandarma'dan nefes kesen uyuşturucu operasyonu!
Polis-Jandarma sınır hattında Jandarma'dan nefes kesen uyuşturucu...