MANİSA'DA FENER ALAYI COŞKUSU

Manisa'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusu tüm heyecanıyla devam ediyor. Saat 20.30'da da her yıl olduğu gibi bu yıl da fener alayı geçişi yapıldı. Fener alayına binlerce Manisalı katıldı.

29 Ekim 2019 - 22:24 - Güncelleme: 29 Ekim 2019 - 22:29

Manisa’da Cumhuriyet Bayramı’nın 96. yıl dönümü kutlamaları, dün Cumhuriyet Meydanı Milli Egemenlik ve Atatürk Anıtı’nda düzenlenen çelenk sunma töreniyle başlamıştı. Bugün etkinlikler büyük coşku ile gerçekleştirildi.   Bugün de Valilik'te gerçekleşen bayramlaşmanın ardından Cumhuriyet Bayramı kutlamaları şölene dönüştü. Manisa'da on binlerce kişi ellerinde bayraklarla 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutlamak için sokaklarda. 12.30'da Cumhuriyet Meydanı'nda 1923 Manisalı Harmandalı Oynuyor Gösterisi düzenlendi. Saat 20.30'da da her yıl olduğu gibi bu yıl da fener alayı geçişi başladı. Sultan Camii önünde başlayan fener alayı geçişi, Cumhuriyet Meydanı'nda devam etti.  Fener alayına protokolün yanı sıra binlerce Manisalı katıldı.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Safiye yazıcı
    2 hafta önce
    O kadarda degil bende oradaydım keske halk sonradan yürüyüse katılsaydı türk bayragımız kalabalıktan acılamadı bence cok düzensislik vardı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Muradiye'de ikinci kumar baskını
Muradiye'de ikinci kumar baskını
O isim nefes kesen operasyon sonrası Muradiye’de yakalandı!
O isim nefes kesen operasyon sonrası Muradiye’de yakalandı!