Reklam
  • Reklam
Reklam

MANİSA ŞEHİR HASTANESİ’NE SERKAN SAKA GETİRİLDİ

Geçtiğimiz günlerde boşalan Manisa Şehir Hastanesi’nin Başhekim koltuğuna Serkan Saka getirildi.

27 Aralık 2018 - 22:30

 

Manisa’da uzun yıllardır görev yapan, her kesim tarafından sevilen, yaptığı başarılı işlerle adından sıkça söz ettiren ve 11 aydır Manisa Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi ve 9 aydır da vekaleten Merkez Efendi Devlet Hastanesi’nin başhekimliğini yürüten Serkan Saka’ya önemli bir görev verildi. Cumhur Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hayalim dediği ve Türkiye’nin 7’inci Şehir Hastanesi olan 558 yataklı Manisa Şehir Hastanesi Başhekim görevine Serkan Saka getirildi.

Başhekim Serkan Saka, göreve getirilişini sosyal medya hesabından yaptığı şu paylaşımla duyurdu:

"Her veda bir başlangıçtır aslında. Her veda biraz da zamansızdır aslında. Her başlangıcın bir sonu vardır. Bugüne kadar birçok kurumda göreve başladım, ayrıldım. Önemli olan ayrılırken gönüllerin müstesna yerinde yer alabilmek. Sancağı teslim ederken görevini yapmış olmanın huzuru içinde olmaktır. Ben de yaşamım boyunca hep pişman olmayacağım şeyleri yapmaya çalıştım ve de yaptım. Sadece yapmak da yetmiyor, ‘zamanlama’ da çok önemli. Bir şeyi geç olmadan yapmak, yapabilmek. Galiba bu, o işi yapmaktan, o kararı uygulayabilmekten daha da zor. İşte bizler de yeni başlangıçlara yer açabilmek, yeni yolculuklara çıkabilmek, yeni yerler yeni yolcular tanıyabilmek, sadece kendimize değil başkalarına da bu imkanı verebilmek için veda zamanını, hüzünle ve aynı zamanda da sevinçle de yaşayabilme cesaretini gösterebilmeliyiz. 

Bugün benim için bir veda zamanı.

11 Aydır yürüttüğüm Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi Başhekimliğinden ve 9 aydır vekaleten baktığım Merkez Efendi Devlet Hastanesi Başhekimliğinden bugün itibarı ile ayrılmış bulunmaktayım. Bu süreçte her zaman yanımda olan her iki hastanenin yönetim kadrosuna ve her iki hastanenin tüm çalışanlarına ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Allah hepsinden razı olsun. 
Bugün benim için yeni bir başlangıç zamanı.

Cumhurbaşkanımızın en büyük hayalim dediği şehir hastanelerinden biri olan Manisa Şehir Hastanesine Başhekim olarak başlamış bulunmaktayım. Bana güvenip bu görevin verilmesini sağlayan herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Çıkmış olduğumuz bu yolda Allah bizi utandırmasın. Allah uzun yıllar Manisa'ya hizmet etmeyi nasip etsin inşallah. "

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bunun adı tam anlamıyla VİCDANSIZLIK!
Bunun adı tam anlamıyla VİCDANSIZLIK!
Başkan Bartu'dan 10 Ocak mesajı
Başkan Bartu'dan 10 Ocak mesajı