Milletin adayı Orkun Şıktaşlı "Belediye çalışanları 2 bin 200 tl altında maaş almayacak kimseyi siyasi köle yapmayacağız"

Millet İttifakı Manisa Büyükşehir Belediye Başkan dayı Orkun Şıktaşlı’dan Manisa Büyükşehir Belediyesi çalışanlarına müjdeli haber geldi.

17 Mart 2019 - 23:13

Şıktaşlı 1 Nisan’da seçimi kazanacaklarını ve ilk olarak Manisa Büyükşehir Belediyesi çalışanlarının çalışma koşullarını ve sosyal haklarını iyileştirmek için harekete geçeceklerini açıkladı. Şıktaşlı, açıklamasında Manisa Büyükşehir Belediyesi’nde hiçbir çalışanın 2200 TL’nin altında maaş almayacağını duyurdu. Şıktaşlı açıklamasında: “Hiçbir çalışan işten çıkarılmayacak. Belediye kadrosunda, kan bağı ya da akrabalık ilişkileriyle işe alınan hiç kimse yer almayacak. Asgari ücret de Türkiye’de uygulananın üzerinde, 2200 TL olacak. Hiçbir çalışanı siyasi köle yapmayacağız. Hiçbir personeli belediyedeki işi dışında kişisel veya siyasi çalışmalarda da asla kullanmayacağız” dedi. Belediyenin norm kadroda idari yapılanması ; 1 Genel Sekreter, 4 Genel Sekreter Yardımcısı, 30 Daire Başkanılığı, Hukuk Müşavirliği ve 111 Müdürlük kadrosundan oluşuyor. Norm kadroda toplam  3.262  adet memur,  1.630  adet de işçi ile toplamda 4.892  kadro bulunuyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Manisa'da dehşet sabahı!
Manisa'da dehşet sabahı!
MANİSA'DA FECİ KAZA: 3 ÖLÜ 2 AĞIR YARALI
MANİSA'DA FECİ KAZA: 3 ÖLÜ 2 AĞIR YARALI