MTSO kazan gibi kaynıyor

Şimdi de gündem yetki belgesi

05 Nisan 2018 - 19:19

Manisa Ticaret ve Sanayi Odası’nın seçimlerine kısa bir süre kala oy kullanma işlemleriyle ilgili kulislerde önemli iddialar ortaya atıldı.

Komiteden çıkmak için yarışan bazı adayların üyelere yetki belgesi olmadan oy kullanma işleminin yapılamayacağını ifade ederek belgeyi aldıkları ve seçimlere katılım sayısını azaltmaya çalıştıkları öne sürüldü. Üyelerin seçimde yetki belgesinin dışında imza sirküleri ile birlikte de oy kullanabileceği öğrenildi.

7 Nisan’da komite seçimlerinin yapılacağı Manisa Ticaret ve Sanayi Odası’nda kulisler durmak bilmiyor. Seçimlere kısa bir süre kala başkan adaylarının yaptığı iddia edilen çalışmalar gündeme bomba gibi oturdu.

ÜYELER BİLEREK YANLIŞ MI YÖNLENDİRİLİYOR?
Komitesindeki oyları almak isteyen bazı başkan adaylarının üyelerle görüşüp yetki belgesi olmadan seçimlerde oy kullanamayacağını söylediği, belgeleri aldıktan sonra ise üyelere oy kullanmak için seçimlere gelmek zorunda olmadıklarını belirttikleri iddia edildi.
İddialar, üyeleri ve bazı başkan adaylarını da tedirgin etti.

İMZA SİRKÜLERİ İLE DE OY KULLANILABİLİYOR
Manisa Ticaret ve Sanayi Odası yetkililerinden alınan bilgilere göre, üyeler ellerinde yetki belgesi olmadan da orijinal imza sirkülerini göstererek seçimlerde oy kullanabilecek. Üyelerin seçim günü yanlarında yetki belgesi ya da imza sirküleri ile TC kimliklerini yanlarında bulundurmalarının zorunlu olduğu ifade edildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
S'ELİMİN YERİ ÖĞRETMENLER GÜNÜ ÖZEL EĞLENCE PROĞRAMI
S'ELİMİN YERİ ÖĞRETMENLER GÜNÜ ÖZEL EĞLENCE PROĞRAMI
Muradiye'de sokak çatışması: 3 yaralı, 4 tutuklama
Muradiye'de sokak çatışması: 3 yaralı, 4 tutuklama