Muhtar Özdemir'den 10 Kasım mesajı

Yeni Mahalle Muhtarı Hüseyin Özdemir 10 Kasım dolayısıyla yazılı mesaj yayınladı.

05 Kasım 2019 - 21:45 - Güncelleme: 05 Kasım 2019 - 21:50

Muhtarı Hüseyin Özdemir Vali Yılmaz mesajında; “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü vefatının  81. yıldönümünde saygıyla ve rahmetle yâd ediyorum. 1919’da Samsuna çıkarak başlattığı İstiklal Harbimizi, 1923’te Ankara’da Cumhuriyetimizi kurarak zafere ulaştıran Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, adını tarihe nakşettirmiş kahraman bir asker ve büyük bir devlet adamıdır. Saygın  bir lider ve komutan olarak ecdat yadigârı vatan topraklarının savunulmasında, Aziz Milletimizin İstiklale kavuşma mücadelesinde önderlik yapan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK;  İngiliz donanmaları İstanbul’a demir attığında herkes umutsuzluğa kapılırken, “Geldikleri gibi gidecekler” diyecek gücü milletine olan sarsılmaz inancından alırken de, Başkomutanlık Savaşında “Ordular ilk hedefiniz Akdeniz, ileri” emrini verirken de biliyordu ki, bu milleti üstün kılan “Ya İstiklal, Ya Ölüm” parolasıyla yaşıyor olmasıdır.
 
Tüm zorluklara rağmen yedi düvele karşı meydan okuyan Aziz Milletimizin destansı başarılarının kaynağı olan bu mücadele ruhu; Fatih Sultan Mehmet’e, İstanbul’un ve Yeni Çağ’ın kapılarını açtırırken, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarınada Genç Cumhuriyetimizin temelini attırmıştır.Ecdadımızdan tevarüs ettiğimiz birlik, beraberlik ve dayanışma ruhu; 15 Temmuz’da  gerçekleştirilmek istenen hain darbe işgal girişimine karşı, istiklalimize ve istikbalimize, demokrasimize ve Cumhuriyetimize ilelebet sahip çıkacağını tüm dünyaya kanıtlayan Aziz Milletimize ilham kaynağı olmuştur. Bağımsızlığımızı koruma konusundaki azim ve kararlılığı sayesinde tüm zorlukların üstesinden gelen, her yaştan vatandaşımızla bir kahramanlık destanı yazan Aziz Milletimiz,  yurdumuzu işgal etmeye çalışan hainlere karşı, ‘tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet’ diyerek, ellerine tek bir silah almadan, tek bir kurşun sıkmadan, sadece inancı, cesareti ve kahramanlığıyla özgür ve bağımsız yaşama konusundaki kararlılığımızı bir kez daha gösterirken aynı zamanda tüm dünyaya demokrasi dersi vermiştir.
 
Üstün askeri dehası ve kararlı duruşuyla, başarılı bir komutan ve lider olan, milli belleğimizde ve dünya tarihinde saygın bir yer edinen Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün “En büyük eserim” dediği ve gelecek nesillere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti, bugün dünyada sözü dinlenen, dostluğu aranan ve uluslararası sorunların çözümünde aktif rol üstlenen yüksek itibara sahip bir ülke konumundadır.Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün en büyük ideali, Türkiye’yi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak olduğu kadar milli iradenin, millet egemenliğinin tüm şartlar altında korunması ve savunulması olmuştur. Biz muasır medeniyetler seviyesine değil, muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkmak zorundayız. Yükselmeye, daha iddialı hedeflere doğru yürümeye devam etmeliyiz. Türkiye’yi büyütmeyi, yüceltmeyi kararlılıkla sürdürmeliyiz. Bu şuurla bugün bizler, istiklal ruhuna ve kuruluş felsefesine sıkı sıkı sarılarak, Cumhuriyetimizin ideallerini ve hedeflerini, Aziz Milletimizin hayallerini gerçeğe dönüştürmek için aynı heyecanla, azimle çalışmaktayız. En büyük arzumuz, Aziz Şehitlerimizin ve Gazilerimizin emanetini muhafaza etmek, Aziz Milletimizle dayanışma içinde bu emaneti çok daha yükseklere taşımaktır.  Bu düşüncelerle vefatının 81. seneyi devriyesinde Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’eCenab-ı Allah’tan rahmet diliyor, manevi hatırasını saygıyla ve şükranla anıyorum. ” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Muradiye'de ikinci kumar baskını
Muradiye'de ikinci kumar baskını
O isim nefes kesen operasyon sonrası Muradiye’de yakalandı!
O isim nefes kesen operasyon sonrası Muradiye’de yakalandı!