ÖZGÜR ÖZEL'DEN LİSTE YORUMU

CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, CHP'nin Manisa'daki aday listesine gelen eleştirilerle ilgili açıklama yaptı.

22 Mayıs 2018 - 17:58 - Güncelleme: 22 Mayıs 2018 - 18:13

CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, CHP'nin Manisa'daki aday listesine gelen eleştirilerle ilgili açıklama yaptı. CHP'li Özel, liste hazırlanırken ilçeler arası dengenin gözetildiğini ve her ilçeden bir aday seçildiğini belirtip, 24 Haziran'da 5 milletvekili çıkarmayı amaçladıklarını açıkladı.

CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, 24 Haziran'da yapılacak genel seçimler öncesinde milletvekili listelerinin Yüksek Seçim Kurulu'na teslim edilmesinin ardından Manisa'daki milletvekili aday listesiyle ilgili yazılı açıklama yaptı. Seçimlerin öne çekildiğine vurgu yapan Özel, ön seçim yapamadıklarını hatırlattı. CHP'li Özel, "Manisa'da birbirinden değerli 23 aday adayı, başvuruda bulunmalarının ardından görevli bir genel başkan yardımcımız tarafından ayrı ayrı mülakata alınmıştır. 17 ilçe başkanımızın, il başkanlığımıza ya da doğrudan genel merkeze gönderdiği değerlendirmeler de bu süreçte dikkate alınmıştır. Manisa listemiz, 5 kişilik bir seçici kurul tarafından yapılan görüşmelerin yanı sıra meslek dağılımı, daha önceki ön seçimlerde oluşmayan ve bu yüzden pek çok ilçemizde tepki toplayan bölgesel dağılımı da dikkate alarak belirlenmiştir. Bu kurul tarafından hazırlanan liste, Parti Meclisimizin onayına sunulmuş ve sunulduğu şekliyle de kabul edilmiştir" dedi.

"LİSTEMİZİN EN GÜÇLÜ YANI İLÇE DENGELERİ"

Hedeflerinin Manisa'da 5 milletvekili çıkarmak olduğunu kaydeden CHP'li Özel, "Yapılan listeye bakıldığında başta Akhisar, Turgutlu, Salihli ve bu ilçelerin komşu ilçelerinde seçilecek yerlerden adayların bulunuyor olması sevinçle karşılanmıştır. Listemizin en güçlü yanı ilçe dengelerinin gözetilerek, ilçelere göre dağılım yapılmasıdır. 16 Nisan referandumunda yüzde 54 oranında 'hayır' oyunun taşıyıcı kolonu olan CHP'nin içinde bulunduğu Millet İttifakı'nın 6 milletvekili çıkaracağını öngörüyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi'nin de hedefi de 5 milletvekili çıkararak, tüm ilçelerden birer milletvekilini TBMM'ye taşımaktır. Bugüne kadar tüm seçimlerde seçilecek yerden bir kadın aday göstermiştik ancak bu seçimlerde ilçe dağılımı nedeniyle bu, gerçekleşemedi. Parti Meclisimiz tarafından onaylanan listede tek üzücü olan nokta da, kadın adaylarımızın daha üst sıralarda olmamasıdır. Kadın üyelerimiz ve kadın kollarımız canla başla çalışarak bu eksiğimizi kapatacaktır" diye konuştu.

YORUMLAR

  • 2 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BU LEZZETLERİ TATMAYAN PİŞMAN OLUYOR!
BU LEZZETLERİ TATMAYAN PİŞMAN OLUYOR!
İYİ’ler iftarda buluştu
İYİ’ler iftarda buluştu