PAZAR YERLERİNİN KURALARI ÇEKİLDİ

Manisa'da yaklaşık 8 haftadır kurulamayan perşembe pazarının yerinin belirlenmesi sonrasında kuralar da çekildi.  

06 Haziran 2018 - 14:41

Manisa'da yaklaşık 8 haftadır kurulamayan perşembe pazarının yerinin belirlenmesi sonrasında kuralar da çekildi.  
Manisa'da yer belirlenememesi nedeniyle 8 haftadır kurulamayan perşembe pazarı sorunu çözüme kavuştu. Avni Gemicioğlu Caddesi üzerinde ve ara sokaklarında kurulacak perşembe pazarı için kuralar çekildi. Manisa Kültür Sitesi Lale Salonunda noter huzurunda çekilen kurayla 446 esnaf için 779 tezgahlık pazarın kurulacağı alanlar belirlendi.
Kura çekimi öncesi konuşan Manisa Pazarcılar Odası Başkanı Halim Şener, yaklaşık 2,5 aydır Perşembe Pazarının kurulamadığını ifade ederek, buna rağmen pazarcı esnafının seviyeli, saygılı, kanunlara, yasalara, seçilenlere saygı gösterdiğini belirtti. Şener, kura çekiminin esnaf için hayırlı olmasını dileyerek bu süreçte sabırlı davrandıkları için pazarcılara teşekkür etti. Konuşmanın ardından ismi okunan pazarcı esnafı kürsüye sahneye gelerek pazaryerini belirledi. Pazaryerlerinin belirlenmesinin ardından pazarcılar Avni Gemicioğlu Caddesi’ne giderek, yerini öğrendi. Kura çekimiyle birlikte Perşembe Pazarı 8 hafta sonra 7 Haziran 2018’de kurulmuş olacak.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Tufan Bingöl
    11 ay önce
    Mahalle halkına sorulmadan veya anket yapmadan, demokrasi dışı böyle bir karar a*** Manisamızın Başta Valisi olmak üzere; Büyükşehir Belediye Başkanı ve bütün yöneticilerini esefle kınıyorum.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
O cinayet zanlısı yakalandı
O cinayet zanlısı yakalandı
Kurtlar ineklere saldırı
Kurtlar ineklere saldırı