PİSLİKLER, ŞEREFSİZLER... NE DESEK AZ

Manisa Genç İşadamları Derneği Başkanı (MAGİAD) Ömer Geriter'in Denge Gazetesi'ne yazdığı köşe yazısı:

22 Şubat 2018 - 21:02

Manisa Genç İşadamları Derneği Başkanı (MAGİAD) Ömer Geriter'in Denge Gazetesi'ne yazdığı köşe yazısı:

Hepimizin kanı dondu, duyduğumuzda inanmak istemedik ve hepimizin ağzında en hafif tabiriyle pislikler, şerefsizler cümlelerinin döküldüğünü iyi biliyorum çünkü ben size olan saygımdan söyleyemeyeceğim daha ağır tabirleri inanın kullandım.

Çocuklarımız, en değerli varlıklarımız, yaşama gayemiz, umut ışığımız onlar. Herhangi bir isme gerek yok. Senin çocuğun benim çocuğum, benim çocuğum da senin. Bizim çocuklarımız yani.  Saçının telini dünyalara değişmeyen babalarız, öksürse ciğeri parçalanan analarız ya da.  İlk adımlarını attıklarında mutluluktan havalara uçan, ilk kez baba dediklerinde ağlamamak İçin kendi zor tutanlarız.    

Koklamaya kıyamadığımız evlatlarımızı son zamanlarda koruyamaz olduk.  İnsan olmasına ihtimal vermediğim bir takım mahlukatlar çocuklarımıza dadandı. Kirli ellerini o masum bedenlere değdirir oldular. İğrençliklerini anlatmaya kelimeler yetersiz kalıyor.  Bu yaşananlar bir değil iki değil. Soruyorum buradan, biz toplumsal bir travma mı geçiriyoruz ? Bu canilere karşı bir önlem alınması gerekmiyor mu sizce de ? Bir kısım vatandaşımız bu canavarlar İçin idam getirilsin istiyor.  Ben bir adım daha ileri gidiyorum. diyorum ki şehir meydanlarında utanç kafesleri kurulsun ve bu ahlaksızlar önce buralarda ifşa edilsin. Sonra acılı ailelerin ellerine verilsin. Koklamaya kıyamadıkları miniklerini kirletenlere gereken cezayı o aileler layıkıyla verecektir.  

 İnanıyorum ki sayın cumhurbaşkanımız da bu olanlardan en az bizler kadar rahatsız. Ve toplum vicdanını rahatlatacak bir kararı kısa zaman içinde bizlere müjdeleyecektir.    

Çocuklara bayram armağan eden bir ecdadın torunları, çocuklarına cehennemi yaşatanlara bunun hesabını soracaktır.    

Vatandaşlarımızın içi bir nebze de olsa rahat olsun çünkü biz bu işin takipçisi olacağız.  Cinsel istismara uğrayan, maddi durumu olmayan, sesini duyuramayan  tüm mağdurların sonuna kadar yanındayız. MAGİAD olarak ücretsiz hukuki ve psikolojik destek sözü veriyoruz. Tüm mağduriyetlerinin giderilmesi noktasından yanlarında olacağız, üzerimize düşeni fazlasıyla yapma sözü veriyoruz .   Son olarak bir noktaya daha değinmek isterim. Çocuk istismarlarının cezasız kalmamasını canı gönülden istiyor ve suçluların en ağır şekilde cezalandırılmalarını temenni ediyoruz. Fakat maalesef bu bir insanlık sorunudur. Öncelikle insan olmayı öğrenmeli ve öğretmeliyiz. Unutmayalım ki 18 yaşına gelene kadar herkes çocuktur. Gelin hep beraber bu rezaletin önüne geçelim.  Çocuklarımız doyasıya koşup oynayabilsin özgürce uçurtma uçurabilsinler.  
 
Çocuklarımıza güzel bir gelecek ve Daha yaşanabilir bir dünya bırakmak bizim elimizde.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Fatma Özsahin
    1 yıl önce
    Bu rezaletin önüne geçelim diyorsunuz da nasıl? Çocuk tacizlerinin araştırılması için meclise önerge verildi ama reddedildi. Daha başka başvurulacak bir merci var mı,öğrenelim?
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MURADİYE’DE GECE YARISI OPERASYONU
MURADİYE’DE GECE YARISI OPERASYONU
UZMAN HEKİM BİLAÇ’TAN ASPERGER SENDROMU AÇIKLAMASI
UZMAN HEKİM BİLAÇ’TAN ASPERGER SENDROMU AÇIKLAMASI