SALİH FULCUN YEŞİLAY MÜTEVELLİ HEYETİNE SEÇİLDİ

Yeşilay’ı 100. yılına ve hedeflerine taşıyacak olan 72. Dönem’in Olağan Genel Kurulu, şubeler ve delegelerin katılımıyla Yeşilay Genel Merkezi Sepetçiler Kasrı’nda gerçekleşti.

12 Haziran 2018 - 12:31

Yeşilay’ı 100. yılına ve hedeflerine taşıyacak olan 72. Dönem’in Olağan Genel Kurulu, şubeler ve delegelerin katılımıyla Yeşilay Genel Merkezi Sepetçiler Kasrı’nda gerçekleşti.

23 Mayıs 2015’te bayrağı devralan Prof. Dr. Mücahit Öztürk 72’nci dönemde de oy birliği ile üst üste ikinci kez Genel Başkan seçildi. 3 yıldır başkanlık görevini sürdüren Prof. Dr. Mücahit Öztürk, üst üste ikinci kez Yeşilay’ın Genel Başkanı olarak oy birliği ile yeniden seçildi. Kurumun Genel Başkanı ile birlikte Yönetim Kurulu’nda; Av. Osman Baturhan Dursun, Dr. Mehmet Dinç, Dr. Esra Albayrak, Ahmet Kaan, Hatice Saadet Kalyoncu, Çetin Dönmez, Doç. Dr. Hakan Ertin, Doç. Dr. Azize Nilgün Canel, Mahmud Esad Arar, Prof. Dr. Mahmut Gümüş, Doç. Dr. Emine Ahmetoğlu ve Müşerref Pervin Tuba Durgut yer aldı. 

Yapılan Genel Kurul'da Manisa Şubesi Başkanı Salih Fulcun, Yeşilay Vakfı Genel Merkez Mütevelli Heyetine seçildi. Manisa ilinde bir yılı aşkın süredir başkanlığını yaptığı Yeşilay Manisa Şubesi'ni zararlı alışkanlıklar ile yürüttüğü ve destek olduğu projeler ile kısa sürede geniş çevrelere ulaştırarak Türkiye’de Yeşilay faaliyetleri noktasında en önemli yere getirdi.

Şube Başkanı Fulcun, "Geride bıraktığımız görev süresi içerisinde gençlerimiz ile kucaklaşarak onları zararlı alışkanlıklardan ve bağımlılıklardan uzak tutabilmek amacı ile pek çok projeyi ilimizde hayata geçirdik. Kısa süre içerisinde şube olarak aldığımız mesafe ülke çapında faaliyet gösteren şubeler arasında bizleri önemli bir yere getirdi. Yürüttüğümüz çalışmaların bir ürünü olarak genel merkezimizin teveccühü ile Yeşilay Manisa Şube Başkanı olarak Genel Merkez Mütevelli Heyetine seçildik. Bu yeni görev hem bizleri heyecanlandırıyor hemde bundan sonraki süreçte ilimizde yürüteceğimiz çalışmalarda genel merkezimiz ile daha sıkı bir paylaşım getireceğinden mutlu ediyor. Gönüllü mücadelemizde şubemize ve Manisamıza hayırlar getirmesini diliyorum." dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çiftlik cinayetinin zanlıları adliyeye sevk edildi
Çiftlik cinayetinin zanlıları adliyeye sevk edildi
MURADİYE'DE JANDARMADAN BAYRAM TATİLİ BOYUNCA 24 SAAT ARALIKSIZ UYGULAMA
MURADİYE'DE JANDARMADAN BAYRAM TATİLİ BOYUNCA 24 SAAT ARALIKSIZ...