SLOGAN İNCE’DEN “ADAM KAZANDI”

Avukat Hüsnü Arslan yazdı...

25 Haziran 2018 - 17:31

'ADAM' kazandı bu net. Anlatmaya gerek yok görüyorsunuz. %52,6 kolay alınabilecek bir oy oranı değil. Susulup saygı duyulması gereken bir netice.

Muharrem İnce;Tam bir fiyaskoydu aldığı oy oranına bakıp aldanmayın. Sosyal medya pırıltısıydı bir gecede söndü. Eğer oy oranlarına göre CHP Genel Başkan arayacaksa Ekmeleddin İhsanoğluna teklif götürsünler. 

Ekmeleddin İhsanoğlu 2014 yılında ;
40 Milyon geçerli oyun 
%38,44  oran ile 15.588,058 kişinin oyunu almıştır. Oysa
Muharrem ince 
49 milyon geçerli oyun 
%30,67 oran ile 15.216,199 kişinin oyunu alarak seçimden bence başarız olarak çıkmıştır.
CHP; HDPKK yı meclise taşıyarak millete ihanet etmiştir. Aldığı oy ilede iktidara talip olabilecek bir düzeyde parti olamayacağını açıkça ortaya koymuştur.

Kemal Kılıçdaroğlu; CHP ile birlikte HDP ve İYİ partiyi meclise taşımıştır.Muharrem İnce ye göre daha başarılıdır. 

HDP; Kürt seçmen gerçeği görmüş sorunun kürt sorunu değil PKK terörü sorunu olduğunu ve bunuda Ak Partinin çözeceğini verdiği oylarla göstermiştir. HDP barajı Kürt seçmeni ile değil CHP’nin desteğini alarak geçmiştir. 
MHP;milli duruşunu korumuş Millet de Devlet Bahçeli’ye vefasını göstermiş verdiği oylarla mecliste söz sahibi yapmıştır. 

İYİ PARTİ; kendi seçmeni liderine güvenmemiş ve oy vermemiştir. Meral Akşenerin söyleyecek sözü kalmamıştır. Ülkücü olarak yola çıktıkları yolda CHP seçmeni ile girdiği flört ile seçimden solcu olarak çıkmıştır. Deve kuşu misali deve desem deve değil kuş desem kuş değil. 

SAADET Partisi ve Karamollağlu'na bir şey söylemeye gerek yok, aldıkları sonuç ve yaptıklarıyla bu ayıp onlara fazlasıyla yeter.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
LEZZET LOKANTASI'NDAN 45 TÜRK BAYRAĞI
LEZZET LOKANTASI'NDAN 45 TÜRK BAYRAĞI
MANİSA'NIN ZİRVE KEYFİ
MANİSA'NIN ZİRVE KEYFİ