STUTTGARTLI KAAN OSWALD SÜNNETİNİ MANİSA’DA YAPTI

10 Yaşındaki Kaan Oswald düğün öncesi sünnet oldu.

16 Nisan 2018 - 13:10

Bosch’un Manisa’daki Fabrikasının kurulumunda Teknik Mühendis olarak görev yapan ve o süreçte tanışıp evlenen Peter-Yıldız Oswald Almanya’nın Stuttgart şehrinde dünya gelen oğulları Kaan Cem Oswald’a Türkiye’nin  Manisa şehrinde Türk-Makedon ve Alman geleneklerine göre sünnet yaptı.

DAVULU SIRTLANIP ALMAN BABASINI OYNATTI

10 Yaşındaki Kaan Oswald düğün öncesi sünnet oldu sünnetinde ise kına yaktı, başına taktığı fes ile davulu sırtlayıp tokmakla çıkarttığı ritimli müzikle Alman babası Peter Oswald’a düğün boyunca göbek attırmayı başardı.

  Bosch’un Almanya’daki Fabrikasından gerekse Türkiye’de fabrikadaki çalışanların katıldığı Kaan Cem Oswald’ın düğünü Çakra Parkta gerçekleşti.

MİNİK OSWALD ANNEANNESİ VE DEDESİNİN İSTEĞİNİ YERİNE GETİRDİ    

Minik Oswald’ın ağabeyi Deniz Oswald’da sünnetini Almanya’da yaptırdığı belirtildi.

   Oldukça coşkulu geçen sünnette minik Kaan’ın sünnetini ve sünnet düğününü Türkiye’de yapılmasının altında yatan nedenin ise sağlıkları nedeniyle Almanya’ya gelemeyen Anneannesi Gülferiz Şahin ve dedesi Muharrem Şahin’in isteğinin olması idi.

   Sünnet çocuğu Kaan Cem Oswald, düğün boyunca oyun havaları eşliğinde eğlendi, Makedon  göçmeni olan annesi Yıldız Oswald’ın ‘Damat Halayı’ şarkısına katıldı. Babası Peter Oswald’ın Almanya’daki geleneklerinden bereket ve bolluk olarak bilinen şeker dolu kutuya vurdu.

OSWALD ÇİFTİ “OĞLUMUZUN İSTEĞİNİ YERİNE GETİRDİK”   

Yıldız ve Peter Oswald çifti oğullarının sünnet düğününü Türkiye’de yapmalarındaki nedenle ilgili;

 “Kaan Cem Oswald, Türkiye’de yaşayan anne annesi ve dedesine çok bağlı olarak büyüdü. Onların sağlıkları dolayısıyla Almanya’ya gelemeyeceği için düğününü Manisa’da yapılmasını arzu etti. Çok duygulu ve Türk geleneklerine çok bağlı büyüdü. Bizde tüm programımızı onun isteği doğrultusunda yaptık. Düğünümüze hem yurt dışından hem de Türkiye’den katılanlara teşekkür ediyoruz” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MURADİYE’DE GECE YARISI OPERASYONU
MURADİYE’DE GECE YARISI OPERASYONU
UZMAN HEKİM BİLAÇ’TAN ASPERGER SENDROMU AÇIKLAMASI
UZMAN HEKİM BİLAÇ’TAN ASPERGER SENDROMU AÇIKLAMASI