TONGUÇ: "UYUM BAŞARI GETİRECEK"

AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Tonguç Hür Işık Gazetesi Muhabiri Cemil Seval'in sorularını yanıtladı.

02 Mart 2018 - 15:40 - Güncelleme: 02 Mart 2018 - 16:01

AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Tonguç Hür Işık Gazetesi Muhabiri Cemil Seval'in sorularını yanıtladı. Siyasi hayatındaki geçmişinden, gelecekte ki hedeflerinden bahseden Tonguç, 2019'da yapılacak olan seçimlerde en yakın rakibine fark atmayı hedeflediklerini belirtti. 

Röportaj: Cemil SEVAL

Gelen başarıların tek başına yapılmadığını hepsinin bir ekip işi olduğunu belirten Tonguç, amacının oturduğu  koltuktan güç almak değil, aksine her zaman oturduğu koltuğa güç vermek olduğunu belirtti. 

2019 yılında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ıda ilk turda başkan olarak seçtirmek, ve bunula ilgili olarakta en yüksek katkıyı Şehzadeler ilçesinden vermek istediklerini belirtti.

"2009 YEREL SEÇİMLERİYLE BİRLİKTE SİYASETE BAŞLADIM"

AK Parti Manisa İl Başkanı Berk Mersinli ile, merkez ilçe başkanlığından bu yana birlikte siyaset yaptığını belirten Tonguç şunları söyledi: "1973 Yılında Manisamızın Aşağı Çobanisa mahallesinde doğdum. İlk ve ortaöğretimimi Aşağı Çobanisa Mahallemizde tamamladım. Sonra  Manisa Merkez Alaybey Mahallesine taşındık. Ticaret Meslek Lisesi Muhasebe bölümünden Mezun olduktan Sonra Açıköğretim Fakültesi İşletme fakültesinde okudum. Manisa'mızda 1999 Yılından bu yana Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavir olarak şehrimize hizmet etmekteyim. Evliyim ve iki çocuk babasıyım. Kurulduğu günden bu güne kadar gönlümüzü verdiğimiz AK Partimizde 2009 yerel seçimlerinde birlikte Belediye meclis üyesi adayı olarak siyasi hayatımıza başladım. 2011 Yılında İl Başkanımız Sayın Berk Mersinli ile birlikte Merkez İlçe Teşkilatında görev aldım. O günden bu güne kadarda aralıksız bir şekilde AK Partide faal olarak siyaset yapmaktayım. "

"BENİM KOLTUĞUM DEĞİL MİLLETİN KOLTUĞU"

"AK Parti Merkez ilçe teşkilatımızda İl Başkanımız Sayın Berk Mersinli'nin yönetiminde Siyasi ve Hukuki  işler başkanlığı görevini yürütürken İlimizin Büyükşehir  olmasıyla birlikte Merkezde kurulan 2 ilçemizden biri olan Şehzadeler ilçemize o zamanki Genel Başkanımız Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan takdirleri ile Kurucu Şehzadeler ilçe başkanı olarak atandım. Güzel bir yönetim kurulu kurarak İlçemize Partimize davamıza başarılı bir şekilde hizmet etmeye başladık. Ben buradaki bir başarı varsa eyer bunun sadece Ahmet Tonguç'a ait olmadığını İyi yönetim kurulları ile çalışmak İyi bir teşkilata sahip olmak diye düşünüyorum. Benim ve ekibimin en önemli özelliği bizim siyaseti sevgiyle yapmış olmamız. Kimseyi kırmadan kimseyi ötelemeden yapmaya gayret ediyoruz Siyasette bizimle beraber olan arkadaşlarımızın tamamıyle hep birlik ve beraberlik içerisinde olduk. Yönetim kurullarımızda değişiklikler oldu ama arkadaşlarımızın hiçbiriyle dostluğumuz yol ve dava arkadaşlığımız bitmedi. O arkadaşlarımızla halen görüşmeye fikir almaya ve farklı görevler vermeye devam ediyoruz. siyasetin hiç bir zaman tek başına yapılamayacağına inananlardanım.  O yüzden dolayı teşkilat yapısına ve teşkilatın birlik ve bütünlüğüne çok önem veririm. Güçlü teşkilat yapısının AK Parti'ye daha fazla güç katacağına inanlardan olduğum için bugüne kadar görev aldığımız tüm arkadaşlarımıza da bunun bir gönül meselesi aşk meselesi olduğunu söylerim. Çünkü inanın Teşkilatımızın içindeki hiç kimse bu işlerden maddi çıkar sağlamıyor Aksine İşinden Aşından harcıyor ama en önemlisi Eşinden ailesinden uzak kalıyor. AK partimize Gönül vermiş insanların hiç birini kırmak ve ötelemek bize yakışmaz. Ben hiç bir gün bilerek ve isteyerek birini kırmadım tabiki hatalarımız eksiklerimiz olmuş olabilir fakat asla kasten bunu yapmam. En büyük şansımda teşkilatımızda bunu bilir Başkanımız bunu bilerek yapmaz der. Bu davanın içinde olduğum günden beri amacım oturduğum bu koltuktan güç almak değil, Aksine her zaman oturduğum koltuğa güç vermek için burda durdum. Allahın izniylede başladığımız günden beride bunu başardığıma inanıyorum. Çünkü bu koltuk benim koltuğum değil Milletin koltuğu. AK Partili Cumhurbaşkanımız  Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın koltuğu. O yüzden  bu koltukta otururken çok daha dikkatli olmalıyız. Ben taraflı tarafsız her kesim tarafından sevilen bir teşkilat yapımızın olduğunu düşünüyorum. Her geçen gün üye sayımızın arttığını her geçen gün AK Partimize daha fazla destek aldığımızı görüyor ve biliyorum. Bu yüzden yaptığımız görevi doğru yaptığımıza inanarak ve severek yapıyorum. Bu görevi severek ve inanarak yaptığımızdan dolayı da başarıya uluştığımıza inanıyorum." 

"ÖMER FARUK ÇELİK İLE UYUMUNUN SEBEBİNİ ANLATTI"

"Şehzadeler Belediye Başkanımız Sayın Ömer Faruk Çelik gerçekten çok başarılı benimde takdir ettiğim bir belediye başkanı. Şehzadeler ilçe başkanı olduktan sonra ilk sınavımızı ilçe belediye başkanımız Sayın Ömer Faruk Çelik ile birlikte vermiş ve bundada başarıyla ve alnımızın akıyla çıkmıştık. Tabi burada o günkü uyumumuzun halen devam etmiş olması hem teşkilat ayağı hemde Belediye ayağı tarafından da sevindirici. Tabiki siyaset zor ama biz Ömer Faruk Çelik Başkanımızla hiç bir gün sorun yaşamadık. Yaşamamamızın sebebide bu işe sevdalı olduğumuzdan ve ikimizinde dava adamı ve halka hizmetin hakka hizmet olduğuna inanmamız. Ömer Faruk Çelik Başkanımızı başarılı buluyorum ama çok daha büyük Ufukları ve projeleri olmasına rağmen imkanlarının kısıtlı olduğunuda bunlar İçin çırpındığınıda en yakınındaki birisi olarak görüyorum. Çok daha büyük imkanlarla çok daha büyük bütçelerle çok daha güzel işler yapabilirdik. Bu imkansızlıklara rağmen şehzadeler ilçemiz güler yüzlü İnsan odaklı ve Güzel projelere imza attığımızı söyleyebilirim. Geriye dönsem 4 yıl önceye yine Kıymetli Belediye Başkanımız Sayın Ömer faruk ÇELİK başkanımızla çalışmak isterdim."                                                

"ŞİKAYETLERİN TAMAMI BÜYÜKŞEHİR İLE ALAKALI"

"İlginçtir bize sorulan taleplerin ve şikayetlerin tamamı Büyükşehir Belediyesi ile alakalı. Şehzadeler  ilçemizde vatandaşlarımızın bizden beklediği en büyük beklenti imar sorunu. Gerçekten biraz önce bahsetmiş olduğum gibi Nurlupınar mahallesi Ahmet Bedevi,Akpınar Mahallemiz Kazım Karabekir Mah. Turgut Özal Mahallesi Kuşlubahçe aynı zamanda gelişmekte olan mahalleye dönen beldelerimiz gerçekten imar bekliyorlar. Gittiğimiz her yerde vatandaşlarımızın birinci talebi bizden imar beklentilerini olduğunu söylüyorlar ama bizde bizim sorumluluk alanımızda olmadığını Büyükşehir Belediyesinin sorumluluğunda olduğunu anlatıyoruz. Yine Ulaşım Sorunu Büyükşehir belediyesinin ulaşımda dönüşüm diye başlattığı Ne taşıyanın nede taşınan memnun olduğu herkesimin şikayet ettiği sistem En çok şikayet aldığımız 2 sıkıntı oda Büyükşehir Sorumluluğunda 3.Sıkıntı malûmunuz Otopark sorunu Malesef oda Büyükşehir sorumluluğunda. 4- Akıllı Su sayaçları adı altında vatandaşlarımıza zorla dikta edilen Su sayaçları En çok şikayet aldığımız sorunların başında. Su ve kanalizasyon Maski Ama oda maalesef Büyükşehir Sorumluluğunda. Yani şehzadeler ilçemizdeki Sorunların başında Büyükşehir Hizmetletinin doğru ve halkın taleplerine uygun olarak değil ve aynı zamanda Zamanında yapılmamasından kaynaklanıyor. Vatandaşlarınız diyorlar ki biz size oy attık biz sizi biliyoruz biz her gittiğimiz yerde siz varsınız. Bende biraz dişlerini sıkmalarını Az kaldığını söylüyorum. Bizleri ilgilendiren Pazar yeri sıkıntımız var. Bununla ilgili belediyemiz gerçekten çok güzel bir çalışma yaptı ama bazı teknik sıkıntılar çözüldükten sonra Şehzadeler ilçemiz çok güzel bir pazar yerine sahip olacak.kıymetli belediye başkanımız bunları çözmeye çalışıyor. Tabiki bizim sorumluluk alanımızda olan sıkıntıların hepsini çözüp halkımızı mutlu ettiğimizi görüyoruz. İnşallah pazar yerini sorununu da büyük ihtimalle kısa sürede çözeceğimizi düşünüyorum." 

"10 MİLLETVEKİLİNDEN EN AZ 6'SINI AK PARTİ SAFLARINA KATACAĞIZ"

"Gece gündüz cumartesi pazar demeden sürekli halkımızla birlikte olmaya çalışıyoruz. Bu sadece şimdi değil kurulduğumuz günden beri yönetim kurulumuzdaki tüm arkadaşlarım Belediye Meclis Üyelerimiz, Gençlik ve Kadın Kollarımız,Mahalle Başkanlarım onların yönetimleri hepimiz hep birlikte hizmet etmeye çalışıyoruz. Tabiki 2019 çok önemli bir yıl. Yerel seçimlerle başlayacak olan bir serüven arkasından milletvekilliği seçimleri sonra yeni cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle birlikte gelen halkın dilindeki başkanlık seçiminin olacağı bir yıl. siyasi olarakta  hakikatten bizim çok çalışacağımız ve Koca bir yılın önemli bir kısmını kapsayacak olan bir dönem olacak. Biz hep diri ve iri olarak Sürekli kendimizi geliştirerek yolumuza devam ediyoruz. 65 mahallemizin 65 inde Mahalle yönetim kurulumuz var. Yine tüm mahallemizin kadın Kolları ve gençlik kollarımız var. onlarında yönetimleri var. Bu arkadaşlarımızla birlikte partimizin Misyonunu Vizyonunu  ülkemizin geleceğe bakışını arkadaşlarımızla birlikte halka anlatmaya çalışıyoruz. Özellikle ilk hedefimiz yerel seçimler gerçekten kıymetli gördüğümüz sevdiğimiz  belediye başkanımız Sayın Ömer Faruk Çelik'ın başkanlığını yapmış olduğu şehzadeler belediyemizi yine  AK Parti saflarında tutmak.  İkinci hedefimizinde büyükşehir belediyesini AK Parti saflarına katabilmek için Şehzadeler ilçemizden en yüksek oyu alarak büyükşehir belediyesine katkıyı sağlamak. Arkasından milletvekilliği seçimi var ve biliyorsunuz 9 millet vekilimiz nüfus artışımızdan dolayı 10 milletvekiline çıktı. Mevcutta şuan 9 milletvekilinden 5'i AK Parti milletvekili. 10 milletvekilinde en az 6 milletvekilini de AK Parti saflarına katmak önemli hedefimiz. Tabi dahada önemlisi Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle biraz önce konuştuğumuz başkanlık sisteminde kıymetli Genel Başkanımız Dünya Lideri Cumhurbaşkanımız Sayın  Recep Tayyip Erdoğan'ı da ilk turda Cumhurbaşkanı olarak seçtirmek. Ve bunula ilgilide en yüksek katkıyıda Şehzadeler ilçemizden vermek istiyoruz. Şehzadeler ilçesi zor bir bölge herkes bilir. ama bizim sinerjimiz bizim birlikteliğimiz belediyeyle olan  uyumumuz genel merkezimizin ve genel başkanımızın cumhurbaşkanımızın Türkiye'ye yaptıklarından sonra bizim burda en yakın rakibimize büyük bir farkla oylarını çıkartmakta zaten bizim boynumuzun borcu. Allah'ın izniylede bunların hepsini tamamlayacağız. Teşkilatımızda ki tüm arkadaşlarıma da kadın kollarıma da gençlik kollarımıda çok güveniyorum." 

"DEVLET BAHÇELİ'NİN VE MHP'NİN VERMİŞ OLDUĞU DESTEĞİ İNKAR ETMEDİK!"

"Biz hiç bir zaman Ülkenin Birlik ve beraberliği konusu olduğunda 15 Temmuz dahil olmak üzere Sayın Devlet BAHÇELİ nin Başkanlığı ile MHP nin vermiş olduğu desteği inkar etmiş unutmuş değiliz.  Zaten Milli ve yerli olan herkesin destek vermesi gerektiğini düşünüyorum. Ama bu mutabakat tamamıyla Cumhur ittifakı ve yerelde böyle bir ittifakın olmadığını görüyoruz. Manisa'da şehzadeler ilçemiz sınırlarımız içinde yapılan öğretmenevi kavşağının verilen tarihten çok uzun sürmüş olması ve yapılırkende görmüş olduğumuz eksiklikleri söylemek ve bir an  önce tamamlanması  amacıyla yapmış olduğumuz bir açıklamaydı. Bu Açıklamamızdada haklıydık. Halende öyle düşünüyorum okullar açılacağı tarihte biteceğini söylenen kavşak, sizlerde biliyorsunuz Sömestr oldu yarı tatilde halen bitmemişti. Ben yine doğru bildiğim neyse söylemeye devam edeceğim. Bu gün o kavşaktan geçen herkes kavşağın dar olduğunu Manisa’yı bilen birinin bile karıştırabileceği bir kavşak olduğunu söyler. Aydınlatması güzel olmuş ama hakkını yemeyelim. AK Parti'nin Şehzadeler ilçe başkanı olarak muhalefet olsun diye değil daha güzel olsun diye söylüyoruz. Şehzadeler ilçesine otopark yapılması gerektiğini söylersek biz eleştirmiş olmuyor muyuz? Biz gördüğümüz şeyleri söylüyoruz tabiki bu devam edecek. Ama bu kesinlikle hakaret şeklinde değildir. Biz kimseyi incitmek için söylemeyiz verilen paralar ile daha güzeli daha iyisi olsun diye söyleriz."

"BU SEFERKİ ÇOK DAHA GÜZEL BİR AĞIRLAMA OLACAK"

  "4 Mart Pazar günü Dünya Liderimiz Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'nı Manisa'mızda karşılayacağız. Mitingimizin Şehzadeler ilçemizde olmuş olması bizim için ayrı bir heyecan Ben bu konuda kendimi ve teşkilatımı çok şanslı hissediyorum. Çünkü ilçemizde bugüne kadar Cumhurbaşkanımızı çok ağırladık ama bu seferki çok daha güzel bir ağırlama olacak. Buna canı gönülden inanıyorum. Üyelerimizin tamamını arıyoruz. Bütün üyelerimizden çağırabilecekleri kadar dostlarını Arkadaşlarını halkımızı çağırmasını istiyoruz. Çünkü burada sadece Türkiye Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanını değil Dünya Liderini Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı ağırlayacağız. Hepimiz çok heyecanlıyız. Teşkilatımızın her kademesi çalışmalarına devam ediyor. Şehzadeler ilçemizde Cumhurbaşkanımızın Manisa'ya geldiğini duyarmadığımız kimse kalmayacak ve Cumhurbaşkanımızı burda çok iyi bir şekilde ağırlayacağımızı düşünüyorum. Pazar günü için heyecanlıyız. Bu akşamda tüm teşkilatlarımızla birlikte toplantı yapacağız. İlk atandığımız günkü heyecanı hiç kaybetmeyen bir ilçe başkanı ve ilçe yöneticileri var o yüzden dolayıda ben şehzadeler ilçesinin her zaman emin ellerde olduğunu düşünmüşümdür. Allahın izniylede bu şekilde gidecek. Hiçbirgün bu AK partiye zarar veren değil her zaman AK Partiyi ileriye götüren ileriye taşıyan bir ekiple birlikte yol almaktan dolayıda mutluyum çünkü tek başına değildir bu ekip işidir. Çok güzel insanlarla çok güzel teşkilat mensubu arkadaşlarımız ile çalıştığıma inanıyorum Allahın izniylede Partimizi Şehzadeler ilçemizde en iyi yerlere getireceğimize inanıyorum. Pazar günüde miting alanımız bu güne kadar Cumhurbaşkanımızın Manisamıza geldiği ve tarihin en büyük katılımlı mitingini yapacağımızı düşünüyorum. Bu gün okudum Berk Mersinli başkanımız 50.000 kişi demiş Başkanımızın başını öne eğmeyiz ne diyorsa yaparız ne diyorsa doğrudur."

"4 MART PAZAR GÜNÜ KAPALI SPOR SALONUNDA HERKESİ DAVET EDİYORUM"

"Şehzadeler ilçesi mutlu bir ilçe ben insanların huzurlu ve güvenli bir şekilde yaşadığına inanıyorum. Şehzadeler ilçesinde ikamet eden  tüm vatandaşlarımızın her zaman emrinde olduğumuzu söylüyorum. Ahmet Tonguç'un ve ekibinin telefonları her kesimde vardır. Biz burda hizmet için varız ve bu hizmeti de herkese  siyasi partisine bakmaksızın hizmet etmeye devam ediyoruz ve etmeye devam edicez. Tüm Manisalı Hemşehrilerimizi 4 mart pazar günü kapalı spor salonunun orada yapacağımız mitingimize davet ediyorum."

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MURADİYE’DE GECE YARISI OPERASYONU
MURADİYE’DE GECE YARISI OPERASYONU
UZMAN HEKİM BİLAÇ’TAN ASPERGER SENDROMU AÇIKLAMASI
UZMAN HEKİM BİLAÇ’TAN ASPERGER SENDROMU AÇIKLAMASI