TÜRKİYE'DE BİR İLK OLAN UYGULAMA ARTIK ÖZPOLATOĞLU MAĞAZALARINDA

Manisa’da Gözde Grup bünyesinde yer alan Özpolatoğlu alışveriş mağazalarında Türkiye’de bir ilk olan uygulama hayata geçiriliyor.

02 Haziran 2018 - 12:20 - Güncelleme: 02 Haziran 2018 - 12:51

Manisa’da Gözde Grup bünyesinde yer alan Özpolatoğlu alışveriş mağazalarında Türkiye’de bir ilk olan uygulama hayata geçiriliyor.
Yüz tanıma sistemi sayesinde Özpolatoğlu Card ile alışveriş yapılabilecek.  Geliştirilen bu sistemle artık müşteriler Manisa merkezde 13, Akhisar’da 3 olmak üzere toplam 16 mağazası bulunan Gözde grubun Özpolatoğlu Alış Veriş Merkezlerinde alış verişi kolaylaştıracak. 

Gözde Gurup Bilgi işlem sorumlusu Halil Tek, “Yüz tanıma alanındaki yapılan çalışmalarda alınan başarıların neticesinde yüz tanıma teknolojisi son yıllarda büyük atılım gösterdi. Yüz tanıma teknolojisi ile kart kaybetme, şifre unutma gibi sıkıntılar tamamen ortadan kalkıyor ve kullanıcılar için büyük bir kullanım kolaylığı sağlanmış oluyor. Her yüz farklı karakteristik özelliklere sahip. Her insan yüzü yaklaşık 80 düğüm noktası bulunuyor. Yüz tanıma teknolojisiyle gözler arasındaki mesafe, burun genişliği, göz çukurlarının derinliği, elmacık kemiklerinin şekli, çene hattının uzunlukları vs. ölçülür resim ve geliştirdiğimiz algoritma ile yüzün resmi base64 adı verilen koda dönüştürülür veri tabanında saklanıyor.” Dedi.

Özpolatoğlu Genel müdür Engin Dokum, yönetim kurulu üyesi Halil Erbil, Ahmet Karadağ ve Halil Tek ile birlikte Gözde grup Yönetim Kurulu Başkan yarımcısı Mehmet Erbil yaptığı açıklamada, “Marketlerimizde kullanılacak bu sistem müşterilerimizin onayı ile alışveriş alışkanlıklarını takip edebilecekleri Özpolatoğlu Card Sistemi ile entegre olarak hayata geçecek. Müşterimiz mağazamızın giriş kapısından girdiğinde sistem müşterinin yüzünü on binlerce resim içerisinden bulacak, müşterimizin şimdiye kadar yaptığı tüm alışverişlerini inceleyecek ve kişiye özel indimler oluşturarak kendisine bilgi verecek ve tüm bunları 5 saniye içerisinde yaparak müşterimiz daha alışverişe başlamadan cep telefonuna bildirim göndererek uyaracak. Örnek olarak müşterimiz sürekli bebek maması alıyor sistem yüzünü tanıdıktan sonra yaptığı alışverişlerde bebek mamasını görecek en son aldığı fiyatlar ile şuan ki fiyatını karşılaştıracak ve eğer indirim var ise hemen kendisine bilgi verecek Sistem müşterilerimizin doğum günlerini hatırlayıp marketimize geldiklerinde çalışanlarımıza müşterimizin doğum gününü kutlamaları için kasaya geldiğinde bilgi verecek ve müşterimize sürpriz indirimler hediyeler gibi uygulamalar yapacak. Yüz tanıma teknolojisinin daha da ileriye götürerek projemizin devamında ilerleyen dönemlerde müşterilerimizin yüz ifadelerinden yorgun, üzgün, mutlu, heyecanlı gibi durumlarını algılayarak bu durumlara özel ürünleri tavsiye, indirim gibi uygulamalarda bulanacak” dedi.

Gözde gurup ve bünyesindeki Özpolatoğlu’nun Ana merkezi ve 16 mağazasında 300 kişiye istihdam sağlandığını belirten Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Erbil, uygulamaya konulacak olan Özpolatoğlu Card sisteminin güvenlik uygulamalarında da kullanılacağını ve Böylece sistem ile hırsızlık, sahte para gibi suç unsurları engellenmesinde de büyük oranda destek olacağını belirtti. Erbil “Gözde gurup olarak bünyemizdeki Özpolatoğlu alış veriş merkezlerimizi çoğaltıyoruz yakında Muradiye Alışveriş merkezimiz açılacak. Teknolojik altyapımızda sürekli Ar-ge çalışmalarımıza devam ediyoruz. Teknolojik market parolamız ile tüm sistemlerimizde müşterilerimizin memnuniyeti için çalışmaya devam edeceğiz.” Dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
O cinayet zanlısı yakalandı
O cinayet zanlısı yakalandı
Kurtlar ineklere saldırı
Kurtlar ineklere saldırı