VALİ GÜVENÇER'İ ÇİLEDEN ÇIKARAN İFTARIN ORTASINDAKİ REKLAM FİLMİ

Her yıl iftar davetlerinde üyeleri ile bir araya gelen Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) yönetimi bu yıl da geleneğini sürdürdü.

04 Haziran 2017 - 00:00

Her yıl iftar davetlerinde üyeleri ile bir araya gelen Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) yönetimi bu yıl da geleneğini sürdürdü.

Haber:Cemil SEVAL

Ege Bölgesi kapsamında İzmir, Denizli, Uşak, Kütahya, Afyon, Aydın ve Manisa TÜMSİAD üyeleri iftar davetinde buluştu.

TÜMSİAD Manisa Şube Başkanının katkılarından dolayı plaketle ödüllendirdiği Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, kürsüde yaptığı konuşmada, düzenlenen iftar programına sponsor olarak orada bulunan İstanbul’da inşaat işiyle uğraşan bir firmanın iftar sırasında yaptığı reklama tepki gösterdi.

 Ev sahipliğini TÜMSİAD Manisa Şubesi Başkanı İrfan Dinçer’in yaptığı davette bölge sorunları ve çözümleri dile getirildi.

 Vali Güvençer; “İftarın tam ortasında bir inşaat firmasının reklamı kadar müfsit olmasa gerek, olsa olsa zaiddir”

İftar programı öncesi Sultan Camii Müezzini Ömer Faruk Altunağa, tasavvuf musikisinden eserler seslendirdi. Açılış konuşmasını yapan TÜMSİAD Manisa Şube Başkanı İrfan Dinçer katılan herkese teşekkür etti.

TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar Doğan iftar davetinde; iş adamları olarak amaçlarının ferdi zenginleşmek olmadığını, bugüne kadar milletimizin zenginleşmesi için çalıştıklarını dile getirdi. Türkiye’nin üzerinde son yıllarda oynanan oyunlar karşısında ihtiyacımız olan tek şey birliktelik diyen Doğan,  Türkiye’nin üreten, büyüyen ve güçlü bir ülke olduğuna dikkat çekti. TÜMSİAD Başkanı Doğan; istihdamın yüzde 78’iniihracatın da yüzde 60’ındanfazlasını sağlayan KOBİ’lerin Türkiye ekonomisindeki payının artırılmasının önem taşıdığına vurgu yaptı. Üreten, istihdamını artıran ve ihracat yapan KOBİ’ler sayesinde Türkiye’nin 2023 vizyonu doğrultusunda dünyanın ilk 10 ekonomisi arasına gireceğine inandıklarını söyledi. Ramazan Ayı’nda iftar sofrasında Ege Bölgesinde bulunmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten Doğan, Ramazan bereketinin tüm yıl sürmesi temennisiyle konuşmasını bitirdi.

AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, İslam coğrafyasının gelişmesi gerekirken 300 yıldır hep muhalefette kaldığını, gözyaşının hiç eksik olmadığını kaydetti. Özdağ, “Yiğit kalktığı yerden belli olur. Eğer Türkiye Cumhuriyeti devleti kalkınabilirse, bilgi ve teknolojiyle tanışabilirse, beyin göçünü beyin gücüne çevirebilirse, hür ve özgür olabilirse her 10 yılda bir darbeleri önleyebilirse Türk dünyasının, Arapların, Müslüman Kürtlerin, Balkanların ve mazlum, masun Afrikalılarında ümidi olacaktır inşallah. İnanıyorum bu güç TÜMSİAD camiasında var” dedi.

İFTARIN ORTASINDAKİ SİNEVİZYONLU KONUT TANITIM REKLAMI VALİYİ ÇİLEDEN ÇIKARDI  

Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer kürsüde yaptığı konuşmada, düzenlenen iftar programına sponsor olarak orada bulunan İstanbul’da inşaat işiyle uğraşan bir firmanın iftar sırasında yaptığı reklama tepki gösterdi. Manisa Valisi yaptığı konuşmada şu ifadeleri kaydetti:"Öncelikle Manisa dışından ilimize teşrif eden misafirlerimize hoş geldiniz diyorum. Haddizatında insanlığını bilen ve iman umdeleri çerçevesinde rabbini anarak adım atan insanoğlu hiç kuşkusuz daim ibadet halindedir. Ancak menasık çerçevesinde yani klasik anlamda ramazan ayında oruç ne kadar ibadet ise, iftarda o kadar mübarek ve farz bir ibadettir. Namazı dahi tehir edecek ölçüde efendimizin tavsiyeleriyle  öncelenen iftarda insanın kul hali, insanın acıkmış, susamış haliyle rabbinin ruhsatını bekleyen ve o ruhsatı aldığında da pür neşe meşru olarak nimete besmeleyle elini uzatan kulun, Allah katında en sevgili olduğu ve dualarının en makbul olduğu bu anda bu anın kutsiyetini zedeliyecek allahıutalanın acziyetimizle bizi sevdiği hoş gördüğü ve hidayet lütfettiği bu anda haddi aşmak büyük cümleler kurmak, çok doğru olmasa gerek. Bu çerçevede benimde konuşmam gerekmiyor ama iftarın tam ortasında bir inşaat firmasının reklamı kadar müfsit olmasa gerek, olsa olsa zaiddir "

 Başkan Dinçer, Vali Güvençer ve Genel Başkan Yaşar Doğan’a plaket ve Manisa’ya özgü hediyeler takdim etti.

İşadamlarının yoğun ilgi gösterdiği davette bölge yatırım ve teşviklerine dikkat çekildi. Büyük Saruhan Hotel’de düzenlenen iftar yemeğine Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar Doğan, Manisa Müftüsü Sinan Cihan, İl Emniyet Müdürü Fevzi Bilgiç, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Özcan Kaplan, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Cüneyt Kamal,  MHP İl Başkanı Erkan Öztürk, CHP İl Başkanı Yardımcısı Reis Öncü, Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı İdris Avşar, Şehzadeler Belediye Başkanvekili Ali Özyiğit, TÜMSİAD Manisa Şube Başkanı İrfan Dinçer, sanayiciler ve iş adamları katıldı.

ZAİD NE DEMEK?

Fazlalık. İlâve olunmuş. Lüzumsuz, gereksiz.

MÜFSİD NE DEMEK

 Müfsid başlanmış olan bir ibadeti bozan şeye denir örneğin namaz kılarken konuşmak-gülmek veya oruç tutarken bile bile yemek yemek, su içmek gibi.Bir kimse bilerek, mazeretsiz olarak ibadetlerini bozarsa günaha girmiş olur. Bilmeden bozarsa bir sorumluluğu olmaz ama niçin bilmediği sorulur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MANİSA'NIN ZİRVE KEYFİ
MANİSA'NIN ZİRVE KEYFİ
HIRSIZLAR, ELLERİNDEKİ ÇUVALLARLA ÇUVALLADILAR
HIRSIZLAR, ELLERİNDEKİ ÇUVALLARLA ÇUVALLADILAR