Cemil SEVAL

Cemil SEVAL

İL BAŞKANI MANİSALI OLSUN!

29 Kasım 2016 - 00:00

Öncelikle belirteyim ben çok iyi bir siyaset muhabiri değilim. Ama Manisa'daki bu olaylar karşısında bir kaç kelam etmeden durmak, olmaz diye düşündüm.

Hepimizin bildiği gibi AK Parti Manisa İl Başkanlığı'nda bir hareketlilik var.

Fazla sıkmadan kısa bir özet geçeyim.

Geçtiğimiz hafta bir istifa furyası yaşanmış, genel merkez Zülfikar Gürcan'ı önce Ankara'ya çağırmış, daha sonra tekrar Manisa'ya yollamıştı. Acil tarafından yönetim kurulu toplantısı gerçekleştirilmiş, bu toplantıya Manisa Koordinatörü Ali Aşlık'ta katılım göstermişti. Burada tüm yönetimin istifası istenmiş, ancak istifasını kimileri vermiş, kimileri ise vermemişti.

Tüm bu gelişmelerin üzerine mevcut il başkanı henüz görevdeyken, hafta sonu AK Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı Metin Bulut, Manisa'ya gelip temayül yoklaması yapmıştı.

Not:(Mevcut il başkanı görevdeyken temayül yoklaması yapılması yanlış. Bu da AK Parti'nin Manisa ayağındaki çatlağın bir işaretidir.) 

Manisa'daki esas sorunlardan birisi bence teşkilatla vekillerin uyumsuzluğu!

Nasıl mı?

Manisa vekil siyaset yapıyor. Teşkilatlara bir şey kalmıyor. Vekillerle uyumlu çalışabiliyorsan ortada bir sorun kalmıyor. Bu da tamamen Bülent Arınç'ın Manisa'ya bıraktığı bir mirastır. Manisa'da abi siyaseti dönüyor!


Neyse şimdi esas konuya gelelim!

Manisa'da AK Parti İl Başkanı kim olmalı?

Net ve Öz cevaplıyım bu soruyu; Manisalı olmalı!

Şimdi biraz daha genişleterek yazıma devam edeyim.

İl başkanı halkın içinden birisi olmalı, halktan birisi olmalı, halkı kucaklayabilmeli. Yani burnu kaf dağında olmamalı. AK Parti Manisa'daki çatlağı daha da büyütmemeli. 

Yoksulunda, esnafında, sofrasına oturabilmeli ben ne oldum delisi olmamalı.

24 saat ulaşılabilir olmalı, iletişimi koparmamalı.

Ama en önemlisi de Manisalı olmalı...Bilmem anlatabildim mi!

Olmalı da olmalı işte, say say bitmez Manisa'ya atanacak il başkanındaki aranacak özellikler...

Sonuçta ülkemiz çok hassas bir dönemden geçiyor. Başımızda bir FETÖ belası var. Yanlış bir ismi AK Parti Manisa İl Başkanlığı'na getirip bir de onunla uğraşmanın anlamı yok. 

İddiaya göre, Zülfikar Gürcan'ın istifasının istenmesinin en önemli etkenlerinden birisi neydi; 'Teşkilatla uyumsuzluk'.

Öyle birisi gelmeli ki hem vatandaşla, hem teşkilatla, hem sivil toplum örgütleri yöneticileriyle, hem esnafla, hem gazetecilerle arasını çok iyi tutmalı. 

Sivil toplum örgütleri demişken çok az genişleteyim bu kısmı. Sivil toplum kuruluşları siyasetin üstü olduğunu hepimiz biliyoruz. Herkes ayrı siyasi parti görüşlerine sahip olabilir. Ama Manisa'da yaşıyoruz. Bu şehirde nefes alıyoruz. Konu Manisa olunca da bir olmak gerekiyor. Burada siyaset başkanlarına ve sivil toplum kuruluşu yöneticileri büyük bir iş düşüyor. Yani başa gelecek kişi tüm bu yükü taşıyabilmelidir. 


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar