Reklam
  • Reklam
Hüsnü ARSLAN

Hüsnü ARSLAN

NCE BİR PLAN "KAOS"

03 Temmuz 2018 - 13:01

24 Haziran Seçimlerine bir de şu gözle bakınca şer ittifakının İnce bir planı “Kaos”muydu diye düşünmemek elde değil. Sürece şöyle bir bakalım;

Muharrem ince erdoğanın kazanacağını zaten biliyordu onun hazırlandığı süreç ise çok farklıydı, toplumu seçim gecesi sokağa dökebilmek ve seçimin manupile edildiğini herkese inandıracak motivasyonu sağlamaktı. Aslında bunu başardı da. 

 

Yaptığı tüm mitinglerde, attığı tüm tweetlerde 50 Bin avukatla birlikte binlerce vatandaşı 24 Haziran gecesi sokakta olmaya çağırmıştı. 

Muharrem İnce ben gelince ilk işim Temel Paşanın “apoletlerini sökeceğim”diyerek Afrin Harekatının Temel Paşası üzerinden Türk Silahlı Kuvvetlerde ki olası muhalif cepheyi umutlandırıyordu.

 

Anket firmalarına baskı yapıldığı Recep Tayyip Erdoğan’ın %50 yi açtığı belirlenmesine rağmen bu açıklamalar engellenmişti. SONAR araştırma şirketinin sahibi Hakan Bayrakçı kendisine yapılan bu baskıyı açıkça söylediğini hepimiz biliyoruz. 

 

Sandıklar açılmaya başlamasıyla birlikte saat 17 de YSK önünde kamp kuracağını söyleyen İNCE ortadan kayboldu.

 

Sandıklar açılmaya başlamış,Recep Tayyip Erdoğan açık ara farkla oyları almaya başladığı kamuoyuyla paylaşılmaya başlanmıştı. 

 

Tamda bu saatlerde Muharrem İnce ve CHP parti temsilcileri ve onların uzantıları süreci başlattılar. 

 

Bir çok sosyal medya videosu yayına sokulmuş “İnce Kazanıyor” konulu kutlama görüntüleri gösterilmeye başlandı

 

CHP gurup başkan vekili Bülent Tezcan düzenli aralıklarla medyada çıkan seçim sonuçlarının doğru olmadığını Erdoğanın kazanamadığını beyan etti.

 

Halk TV  ve benzerleri ısrarla Muharrem İnce’nin seçimin galibi olacağını, Erdoğanın Balkon konuşmasının iptal edildiğini aradaki farkın kapandığını bildirmeye devam etti.

 

Tüm bunlar olurken kamuoyunda oluşturulan Seçim sonuçlarının gerçeği yansıtmadığı, seçimin manupile edildiği algısına cevap vermesi gereken Muharrem İnce ve diğer adaylardan hiç bir açıklama gelmedi.

 

Saatlerin ilerlemesine rağmen ses ve görüntü vermeyen nerede oldukları konusunda hiç bir bilgi alınamayan İnce ve diğer adayların haklarında çıkartılan kaçırıldı söylentilerini körükleyecek şekilde bir hava oluşturulmasına çanak tutuldu.

 

Erdoğan tarafından Balkon konuşmasının tam bir liderden beklenen şekilde;kaza geçiren bir çocuğun sağlık durumu nedeniyle iptal edilebileceğinin duyurulmasının Seçimin kaybedilmesinden kaynaklandığı kamuoyuna pompalanmaya devam edildi. 

 

Tüm bu yaşanılan sürecin o gece tamamen tesadüfen biraraya gelen yayınlar ve açıklamalar olduğunu düşünebilirsiniz. Ama bunun için çok iyiniyetlisiniz diyebilirim. 

 

Peki bunca yapılan hazırlık plana rağmen ne oldu?

15 Temmuz 2016 da ne olduysa yine o oldu. 

 

15 Temmuz Hain Darbe teşebbüsü Erdoğanın AKILLI TELEFON daki FACETİME uygulaması ile milletini şehrin meydanlarına,Havaalanlarına davet etmesiyle birlikte rüzgar nasıl tersine döndüyse;

 

24 Haziran gecesi yine bir AKILLI TELEFON uygulaması olan WHATSAPP uygulaması ile Muharrem İnce’nin elindeki telefonu kadar akıllıca davranmadığı bir anında Haberci İsmail Küçükkaya’ya attığı “ADAM KAZANDI “ mesajı atması bütün planları hazırlıkları, seçim sonuçlarının gerçeği yansıtmadığı, seçimin 2.tura kaldığı algısını yerle bir etti. 

Sokağa çıkmaya,belkide YSK yı ve illerdeki Seçim Kurullarının basılarak oyların bulunduğu çuvalların yakılıp yıkılıp seçimi sabote etme planları da havada kaldı. 

 

2.gezi planları suya düştü, 

Havada Darbe kokusu var diye atılan tweetler silinmek zorunda kalındı. 

Yine Demokrasi kazandı...

 

Millete tuzak kuranlar Hem sandıkta hemde sonrasında AKILLI TELEFONA yenildiler. Kaos planı yine tutmadı.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar