Murat DAĞDELEN

Murat DAĞDELEN

TARİH: 15 TEMMUZ - "GARBIN UŞAKLARINA KARŞI BÜYÜK TÜRK MİLLETİ"

19 Eylül 2017 - 00:00

TARİH: 15 TEMMUZ - "GARBIN UŞAKLARINA KARŞI BÜYÜK TÜRK MİLLETİ"

15 Temmuz 2016 günü, ihanetin ve kalleşliğin sokaklarda, caddelerde ve hatta havada kol gezdiği bir gece olmuştur.  70'li yıllarda İzmir Buca'da vaizlik yapması ile ünlenen Fethullah Gülen isimli müptezelin kırk yılda ilmik ilmik ördüğü ihanet sarmalının Türk milletine çarptığı gece olmuştur.  

Peki ne oldu 15 Temmuzda? Kendine yıllarca Atatürkçü, Ülkücü, Devrimci ve en kötüsü İslamcı olarak gösteren hainler aslında kripto olduğunu, Türk düşmanı olduğunu belli ettiler. Yıllarca himmet adı altında topladıkları paraları localara hizmet için kullandılar. İnsanların, çoluk çocuklarının rızıklarını din adı altında toplayıp  gene aynı insana mermi olarak geri çevirdiler. Yıllarca rollerini çok iyi oynamış olan bu hainler tutuklandığında hep aynı şey söylendi  "Bizim şubede ki Ahmet Ağabeyi de almışlar aslında Atatürkçü bir adamdı hiç işi olmazdı" gibi buna benzer sözleri çok duyuyorsunuz değil mi görevlerini yaparken ayrı kahpelikleri açığa çıktığında ayrı fitne saçıyorlar. Evet onu söyleyenlerin bazıları haklı, bu hainler yıllarca gerekirse din düşmanı, cemaat karşıtı, fetö karşıtı gibi gösterdiler kendilerini tıpkı şuanda bazılarının yaptığı gibi. Durum öyle olunca da kimse onlardan böyle bir şey beklemiyordu. 

Tarih 15 Temmuz 2016 gününü gösterirken, akşam saatlerinde İstanbul'da köprüler Türk Silahlı Kuvvetleri içine sızmış hainler tarafından tutuluyor ve köprü gidiş-gelişlere kapatılıyordu. Ankara'da savaş uçakları alçak uçuş yapıyordu. 

Yaşanan ihanet gecesinde Cumhurbaşkanı darbeyi eniştemden öğrendim, Başbakan darbeyi yanımdaki korumalardan duydum diyordu. Ana muhalefet partisi Lideri o gece Ankara'dan İstanbul'a gidiyor. Havaalanına indikten sonra tankların arasından geçip Bakırköy Belediye Başkanının evine geçiyor ve yaşananları kahve eşliğinde ekran karşısındaydı.

Ankara'da uçakların alçak uçuşa başlamasını fark eden MHP Lideri Devlet Bahçeli ikametgahtan tekrar partiye geliyordu.

Televizyon ekranları hainlerin yaptıklarını gösterirken aniden bir son dakika haberi geldi ve Mhp Lideri Devlet Bahçeli bu yaşananın bir kalkışma olduğu, Devletin ve Hükümetin yanında olduğunu bildiriyordu. Çünkü Devlet adamlığı bunu gerektirirdi.  

Devletin ve Milletin yardımına koşmaya hazırlanan yiğit Özel Harekatçıların Gölbaşı karargahını hedef alan hainler o yiğitlerin şahadetine sebep oluyordu. (ALLAH GANİ GANİ RAHMET EYLESİN)

Canlı yayına bağlanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sokağa inmeleri ve bu hainlere karşı direnmeleri için Yüce Türk Milletine sesleniyordu. Kimisi sevinçten dört köşe olurken bu duruma kimi Vatan sevdalısı; sağcısı solcusu, Alevisi Sünnisi, Devrimcisi Ülkücüsü fark etmeksizin kol kola giriyor bu hain kalkışmaya dur diyordu. 

Ve Amerika, İsrail, İngiltere, Almanya, İsviçre gibi akbaba ülkeler ve bunların kuklalığını yapan bütün terör örgütleri Milli Mücadeleden bu yana tarihin en büyük savaşlarından birini kaybediyordu. Anlamışlardı, Metehan'nın Timur'un, Selahaddin Eyyübi'nin, Mustafa Kemal'in torunları olan bu Milleti geçemeyeceklerini bu Vatanı parçalayamayacaklarını anlıyorlardı. 

Türk Milleti beklenenin tam tersini yapmış 60'da, 80'de, cevap vermediği darbelerde kaybettiklerini hatırlamış ve silkelenip kendine gelmiş sokaklara inmiştir. Bu hainliğe dur demiştir. 

O gece Allah büyük Türk Milletinin yardımcısı oldu. Ve yedi düvel öğrendi ki Türk Milleti Yunus olmasını da bilir Yavuz olmasını da. Onların bir planı varsa Allahın'da bir planı var. Onlar tuzak kurduysa bilinmelidir ki Allah tuzak kuranların en hayırlısıdır. 

 Allah bir daha bizlere böyle acılar yaşatmasın.

 -Murat DAĞDELEN

  19.09.2017YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar