Manisa Ülkü Ocakları'ndan anlamlı günde anlamlı atama

Manisa Ülkü Ocakları İl binasında düzenlenen törenle Asena Birim Başkanlığı görevine Melike Satı Algün getirildi. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü gibi anlamlı bir günde yapılan atama kapsamında Algün’e ülkücülük yemini ettirildi.

Manisa Ülkü Ocakları'ndan anlamlı günde anlamlı atama
08 Mart 2020 - 11:35

Manisa Ülkü Ocakları Başkanı Nazmi Akçay’ın olurlarıyla Asena Birim Başkanlığı’na Melike Satı Algün’ün ataması gerçekleştirildi. İl Başkanlığı makamında yapılan atama görevi sırasında göreve yeni getirilen Melike Satı Algün’e Ülkü Ocakları İl Başkanı Nazmi Akçay tarafından Türk Bayrağı ve Kuran-ı Kerim hediye edildi. Ardından Algün’e ülkücü yemini ettirildi. 

"KUTSAL BİR EMANETTİR"

Görev teslimi sonrasında gazetecilere açıklamalar da bulunan Ülkü Ocakları İl Başkanı Nazmi Akçay, Ülkü Ocakları’nın Türk gençliği için kurulduğunun altını çizerek şöyle konuştu: "Ülkü Ocakları cennet mekan Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in bizlere bırakmış olduğu kutsal bir emanettir. Ülkü Ocakları Türk milletinin, manevi değerleriyle bütünleşip, kendisini iman, ilim ve ahlak esasında yetiştirmek adına kurulmuş yuvalardır. Manisa’da kısa bir süre önce yapımını tamamladığımız binamızın kapıları vatanını, milletini, bayrağını seven herkese sonuna kadar açıktır. Ülkü Ocakları’nda şimdiye kadar sayısız ağabeylerimiz, büyüklerimiz yetişmiştir. Bugün burada demokrasimizin mihenk taşı, olmazsa olmazlarımızdan kadın kollarımızın bir diğer adıyla Asena Birim Başkanlığı’mızın atamasını gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Kendisine yeni görevinde başarılar diliyor, ülkemiz için, memleketimiz için faydalı işler yapmasını diliyoruz."

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum